Artykuł archiwalny

Będzie Turniej Szermierczy w Szpadzie Sportowej

7 stycznia 2019 19:02:34

  Już po raz szósty w dniach 12 - 13 stycznia 2019 r. Kalwaria Zebrzydowska będzie gościć czołowych szpadzistów w kategoriach skrzat, zuch, dzieci, młodzik i junior młodszy.

  

Będzie Turniej Szermierczy w Szpadzie Sportowej

  W najbliższą sobotę i niedzielę odbędzie się bowiem Turniej Szermierczy "VI Puchar Miasta Kalwarii Zebrzydowskiej" w szpadzie sportowej, który znajduje się w oficjalnym kalendarzu Polskiego Związku Szermierczego.  Podobnie jak w latach poprzednich, zawody zostaną rozegrane w hali sportowej Zespołu Szkół nr1 przy ul. Mickiewicza 14 (wejście główne od ul. Broniewskiego) od godz. 10:00 w sobotę 12 stycznia i w niedzielę 13 stycznia, również od godz. 10:00. Chłopcy i dziewczęta będą reprezentowali roczniki 2002 - 2011 tj. mające od 8 do 17 lat z czołowych polskich klubów szermierczych oraz goście z zagranicy.

  W roku ubiegłym oprócz zawodników z Polski, Kalwaria Zebrzydowska gościła reprezentantów  Wenezueli, Czech, Białorusi i Węgier. W poprzednich latach Kalwarię odwiedzali ponadto również przedstawiciele Ukrainy, Litwy i Słowacji.

  Walki szermiercze prowadzone przez sędziów na profesjonalnych planszach wyposażonych w aparaty sygnalizujące trafienia będzie można obserwować z trybun. Wstęp dla publiczności bezpłatny.

  Patronat nad zawodami objął Starosta Powiatu Wadowickiego, Burmistrz Miasta Kalwaria Zebrzydowska, Polski Związek Szermierczy i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

  Zgodnie z obowiązującym regulaminem, zawodnicy zostaną podzieleni na grupy w których zostaną przeprowadzone eliminacje.  Zakwalifikowani do dalszego udziału w turnieju będą walczyć systemem pucharowym aż do wyłonienia zwycięzcy.

   

  Wszystkich którzy chcieliby obejrzeć zmagania dyscyplinie olimpijskiej - szpadzie sportowej  serdecznie zapraszamy.

   

PROGRAM ZAWODÓW

12.01.2019r. (sobota)

godz. 10:00  szpada chłopców, rocznik 2007-2008

                   szpada chłopców, rocznik 2005-2006

godz. 12:00  szpada chłopców, rocznik 2002-2004

godz. 14:00  szpada chłopców, rocznik 2009-2010

                   szpada chłopców, rocznik 2011 i młodsi

                   

13.01.2019r. (niedziela)

godz. 10:00  szpada dziewcząt, rocznik 2007-2008

                   szpada dziewcząt, rocznik 2005-2006

godz. 12:00  szpada dziewcząt, rocznik 2002-2004

godz. 14:00  szpada dziewcząt, rocznik 2009-2010

                   szpada dziewcząt, rocznik 2011-2012

 

 

INFORMACJA O KLUBIE SZERMIERZY

 „GRASS-HOPPER KALWARIA”

     

  Stowarzyszenie Klub Szermierzy „Grass-Hopper Kalwaria” prowadzi zajęcia od 2011 roku. Dzięki wytrwałości naszych zawodników oraz wiedzy i doświadczeniu trenerów, możemy pochwalić się znaczącymi sukcesami odniesionymi w rozgrywkach krajowych oraz zagranicznych w dyscyplinie olimpijskiej – szpadzie sportowej.

  Treningi w naszym klubie odbywają się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach popołudniowych. Ponadto nasi szermierze uczestniczą co roku w zgrupowaniach kondycyjnych w czasie wakacji i ferii zimowych gdzie dodatkowo podnoszą swoje umiejętności i sprawność fizyczną.

  Zawodnicy "Grass - Hopper Kalwaria" regularnie startują w zawodach w kraju i za granicą odnosząc znaczące sukcesy. Znajdują się oni na listach klasyfikacyjnych Polskiego Związku Szermierczego obejmujących wyłącznie zawodników którzy w czasie ogólnopolskich zawodów zaliczanych do punktacji, wychodzili zwycięsko z eliminacji grupowych oraz kwalifikowali się do drugiej rundy walk pucharowych. Wśród zawodników Klubu są osoby powołane do kadry województwa małopolskiego.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane