Powstanie Centrum Rekreacyjne w Radoczy

7 lutego 2019 18:10:59

  W Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego Wójt Gminy Tomice Witold Grabowski podpisał umowę na dofinansowanie operacji „Budowa nowego centrum rekreacyjnego w Radoczy”. Gmina Tomica na realizację tego zadania otrzymała dotację w wysokości 299.977,00 zł. Koszt całej inwestycji to kwota 479.657,45 zł.

  

Powstanie Centrum Rekreacyjne w Radoczy

  Projekt zakłada budowę nowego ogólnodostępnego, nieodpłatnie udostępnianego obiektu infrastruktury rekreacyjnej w postaci centrum rekreacyjnego w miejscowości Radocza przy ul. Piastowskiej w centrum wsi.

W ramach realizacji zadania zaplanowano do wykonania:

– siłowni zewnętrznej otwartej złożonej z czterech zestawów podwójnych (koła tai czi duże-pylon-orbiterek, twister-pylon-wioślarz, jeździec-pytlon-odwodziciel, wyciskanie siedząc-pylon-rowerek);
– placu zabaw, na którym znajdą się urządzenia zabawowe tj. bujak na sprężynie – samochód jednoosobowy typu „,motocykl”, zestaw zabawowy ze zjeżdżalnią- lokomotywa Julian złożona m.in. ze zjeżdżalni, wejścia spiralnego, wejścia łukowego, zwężki, dachu lokomotywy, zabezpieczenia ażurowego, układu stopni i podestów sugerujących formę lokomotywy, pomostu liniowego, pomostu liniowego ruchomego, pomostu tunelowego oraz 11 podestów, karuzela metalowa tarczowa z kierownicą i z siedziskami, bujak na czterech sprężynach – samochód czteroosobowy, huśtawka ważka na podstawie metalowej, huśtawka wahadłowa z koszem – bocianie gniazdo, huśtawka podwójna drewniana z belką stalową z siedziskiem płaskim oraz z siedziskiem kubełkowym, koło-autko; tematyczny plac zabaw będzie połączony z komunikacją na terenie wykonaną jako ścieżka edukacyjna „ścieżka drogowa – mini miasteczko ruchu drogowego„;

– małej architektury, w skład której wejdą: 3 altany w postaci domków handlowych drewniany o wymiarach 2x3m, scena letnia wraz ze schodami i barierką oraz z widownią amfiteatru wykonaną w formie trzech ciągów siedzisk w formie łuków.

  

  Dodatkowo strefa rekreacyjna wyposażona zostanie w tablicę informacyjną połączoną ze stojakiem rowerowym i ławką bez oparcia, ławki parkowe bez oparcia, ławki z oparciem połączone z elementami rekreacji dla osób starszych typu Active Senior tj. zestaw podwójny ławka z młynkiem i zestaw podwójny ławka z rowerkiem, ławki z siedziskiem i oparciem drewnianym, kosze na śmieci z nakrywką, tablice informacyjne z regulaminem dla siłowni i placu zabaw oraz dwie ozdobne pergole, pod którymi znajdą się ławki z oparciem oraz jeden zestaw do gier (stół do szachów oraz dwa siedziska).

  Całość od strony potoku „Radoczanka” zostanie zabezpieczona ogrodzeniem wewnętrznym panelowym.

  

  W najbliższym dniach zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie całości zadania. Termin zakończenia operacji planowany jest w lipcu 2019 r.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane