Szach Mat w Wadowicach

31 marca 2019 13:28:28

  W Wadowicach po raz kolejny rozegrano  Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Wadowic. Szachowe potyczki przeprowadzono w systemie szwajcarskim. Ze zmagań Zwycięsko ze zmagań wyszedł zawodnik z Nowego Sącza.

  

Szach Mat w Wadowicach

  W sobotę 30 kwietnia br. szachiści z całego kraju, był też zawodnik zza granicy, zmagali się w Wadowicach o Puchar Burmistrza Wadowic. Był to trzeci  Turniej Szachowy, zorganizowany pod patronatem burmistrza przez Klub Szachowy Wieża Wadowice, działający w ramach TKKF Leskowiec. Jak mówią orgaizatorzy, turniej przebiegał na wysokim poziomie, a emocje towarzyszyły zawodnikom aż do ostatniej partii.

  Pierwsze miejsce zajął Jerzy Kyć z Nowego Sącza, który na dystansie 11 rund zanotował 10 zwycięstw i 2 remisy, zatem zwyciężył jako niepokonany. Drugi był mistrz FIDE Eneasz Wiewióra z Pawłowic, a trzecie Mateusz Lis z Dąbrowy Górniczej. Rywalizacja była niezwykle zacięta i o końcowych pozycjach zadecydowały detale.

  Nagrody w imieniu organizatora Klubu Szachowego TKKF Leskowiec Wadowice wręczyli:  prezes wadowickiego TKKF Leskowiec w Wadowicach Halina Kulbacka,  rady powiatu Sebastian Mlak oraz dyrektor turnieju Marek Mroczek.

  Nad całością imprezy pieczę sprawowali także Adam Madej jako Organizator, Piotr GóraIczyk w roli sędziego głównego i Teresa Piotrowska jako nieodzowne wsparcie 

  Klub Szachowy Wieża Wadowice organizuje Turnieje Szachowe od 1981 roku.  W sobotnim turnieju wzięło udział około 60 zawodników, w tym jeden z Ukrainy. Najmłodszy uczestnik miał 8 lat, a najstarszy 82 lata.

 

> Pełne zestawienie wyników<Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane