Jan Rauch

Międzynarodowe sukcesy kalwaryjskich szpadzistów

9 kwietnia 2019 20:53:22

  Ostatnie kilka tygodni było dla szermierzy z klubu SKS Grass-Hopper Kalwaria bardzo udanych, szczególnie w zawodach międzynarodowych. Wyniki jakie tam odnieśli są godne zaprezentowania.

  

Międzynarodowe sukcesy kalwaryjskich szpadzistów

  Pierwsza pasmo sukcesów rozpoczęła Alicja Goczał w czasie Pucharu Europy dla zawodników w wieku poniżej 12 lat (U12) rozegranego w stolicy Chorwacji - Zagrzebiu. Alicja w międzynarodowej obsadzie wywalczyła znakomite 3 miejsce. Ponadto, Alicja wystartowała w drugim dniu tego samego turnieju w starszej kategorii do 14 lat (U14) i tu również osiągnęła znakomity wynik plasując się w finałowej ósemce.

  Kolejne sukcesy zawodnicy z Kalwarii odnieśli na największym na świecie międzynarodowym turnieju szermierczym dla dzieci "Challenge Wratislavia" rozegranym w połowie marca we Wrocławiu. Wybitne wyniki osiągnęli tam dwaj zawodnicy: Szymon Wodniak i Piotr Włodarczyk.

  Startujący w kategorii 2006-2007 Szymon Wodniak wywalczył brązowy medal pewnie wygrywając walkę ćwierćfinałową z Węgrem Borisem Rona 12:6. Co godne uwagi, w kategorii Szymona startowało aż 223 zawodników z całego świata. Trzecie miejsce naszego zawodnika jest więc ogromnym sukcesem, zwłaszcza że w pierwszej piętnastce znalazło się tylko 2 Polaków.

   

  Taki sam, świetny wynik w młodszej kategorii 2007-2008 (startowało 147 zawodników) osiągnął Piotr Włodarczyk, który również stanął na 3 stopniu podium pokonując w ćwierćfinale zawodnika z Ukrainy Maksyma Prylypko 8:4. Ponadto po raz kolejny wynik godny uwagi osiągnęła Alicja Goczał zajmując ósme miejsce w kategorii dziewcząt 2007-2008.

  Sukcesem Klubu z małej Kalwarii Zebrzydowskiej, prowadzonego przez trenera Feliksa Frasia jest ponadto fakt, że w tych prestiżowych zawodach  zdobył najwięcej miejsc medalowych wśród wszystkich polskich szpadowych klubów szermierczych.

   

Pełne wyniki zawodów są dostępne pod adresem:

http://www.challengewratislavia.pl/wyniki/2019-2/

  

Kronika TVP zawodów z udziałem naszych zawodników pod adresem:

https://wroclaw.tvp.pl/41882405/23032019

             

  W ostatni weekend marca siódemka zawodników SKS Grass-Hopper reprezentowała Klub na kolejnym Pucharze Europy w chorwackim Osijeku. Tu największy sukces odniosła zawodniczka z Kalwarii Oliwia Garus, bezapelacyjnie wygrywając w sobotę kategorię U14 Pucharu Europy! W zmaganiach chłopców najlepiej walczył Ireneusz Filek który zdobył brązowy medal w kategorii U14.

  W drugi dzień zawodów nie zawiodła Alicja Goczał zdobywając srebrny medal w kategorii U12 oraz ponownie Ireneusz Filek który wywalczył sensacyjne drugie miejsce w starszej kategorii U17! Pozostali zawodnicy Grass-Hopera z Kalwarii również spisali się doskonale i kwalifikowali się do najlepszej ósemki Pucharu w swoich kategoriach: Wiktoria Gibas zajęła najlepsze w karierze 5 miejsce (U14), Alicja Goczał - siódme (U14), Szymon Wodniak - ósme (U14), Anna Długosz - ósme (U14). Klub reprezentował również Franciszek Fraś który walczył kategorii 2007-2008.

  Warto wspomnieć że w tym samym czasie w Polsce, koledzy i koleżanki walczących w Osijeku zawodników, dzielnie wystąpili w Krzeszowicach w turnieju z cyklu Puchar Żubrów. Tam królowali bracia Piotr i Paweł Włodarczykowie, którzy zwyciężyli w swoich kategoriach wiekowych.

   

  Gratulujemy sukcesów zawodnikom i trenerowi. Specjalne podziękowania dla sponsora wyjazdu na Puchar Europy do Osijeku - Western Camp Resort w Zatorze.

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane