Dziękczynienie za Pontyfikat

7 czerwca 2019 10:44:05

  Już po raz dwudziesty, 31 maja 2019 r. odbył się XX Ogólnopolski Rajd Pieszy, Bieg i Rajd Rowerowy na Groń Jana Pawła II. Celem imprezy zorganizowanej przez Stowarzyszenie Szkoła dla Regionu - LKS „Orkan” wraz z Zespołem Szkół CKU w Radoczy było dziękczynienie za pontyfikat papieża Jana Pawła II, uczczenie XX rocznicy nadania Zespołowi Szkół CKU w Radoczy imienia Jana Pawła II, poznanie ukochanych przez papieża szlaków beskidzkich oraz popularyzacja turystyki, biegania i jazdy na rowerze jako najprostszej formy aktywności fizycznej.

  

Dziękczynienie za Pontyfikat

  W celu zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom Rajdu, w związku z długotrwałymi opadami deszczu, grupom turystycznym zmieniono nieco przebieg trasy. Biegacze i rowerzyści nie mieli jednak „taryfy ulgowej” i swoje zmagania sportowe tradycyjnie zakończyli na Groniu Jana Pawła II.

  Po przejściu pierwszego etapu trasy, grupy turystyczne uczestniczyły we mszy świętej w kościele parafialnym św. Aleksego w Ponikwi, którą odprawił ks. Henryk Pyka. Po mszy wszyscy udali się na gorący poczęstunek do restauracji Czartak, gdzie wręczono puchary i nagrody rzeczowe dla zwycięzców w poszczególnych kategoriach, jak i nagrody specjalne.

  Uroczystość wręczenia nagród zaszczyciła swoją obecnością Przewodnicząca Rady Powiatu Pani Zofia Kaczyńska, która wraz z Dyrektorem Zespołu Szkół CKU w Radoczy Stanisławem Gliwą i Józefem Łasakiem wręczyła puchary najlepszym zawodnikom oraz nagrody specjalne.

  Puchar Przewodniczącego Komisji Edukacji, Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki Sejmiku Województwa Małopolskiego Pana Filipa Kaczyńskiego z rąk Pani Przewodniczącej Zofii Kaczyńskiej trafił do Zespołu Szkół i Placówek Oświatowych w Kalwarii Zebrzydowskiej jako najliczniejszej reprezentacji sportowców. Pani Przewodnicząca w imieniu Starosty Wadowickiego wręczyła także Puchar Starosty Powiatu Wadowickiego, który trafił do Szkoły Podstawowej nr 1 w Wadowicach jako najliczniejszej grupy turystów, a nagroda specjalna dla „najbardziej doświadczonego” zawodnika, Puchar Dyrektora Zespołu Szkół CKU w Radoczy, którą wręczał Pan Stanisław Gliwa, trafiła w ręce Pana Zenona Glanowskiego.

  

Wyniki klasyfikacji końcowej:
   

Bieg / kategoria szkoły /

Dziewczęta:
1. Maria Chorąży       I miejsce
2. Julia Frączek          II miejsce 

3.Paulina Pieczara     III miejsce 
  

Chłopcy:
1. Dawid Zapalski      I miejsce 

2. Kamil Balonek       II miejsce

3. Gerard Tymoszuk  III miejsce         
  

Bieg / kategoria open / 

Mężczyźni:
1. Dariusz Szmigiel   „Truchtacz” Mysłowice        I miejsce

2. Stanisław Orlicki   „Orzeł” Rudze                       II miejsce 

3. Zenon Ulanowski   TKKF Czeladź                       III miejsce

  

MTB open

1. Paweł Powroźnik   Brzezinka Górna        I miejsce

2. Paweł Zawiła         Stryszów                    II miejsce 

3. Robert Bury           Radocza                      III miejsce 

   

  Łącznie w rajdzie udział wzięło prawie 300 uczestników. Przedsięwzięcie było współfinansowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, Zarząd Starostwa Powiatowego w Wadowicach oraz Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Tomicach.

   

Dziękujemy i zapraszamy za rok!

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane