Czas na trial rowerowy

3 sierpnia 2019 18:43:43

  W Wadowicach zapowiada się największe od lat sportowe wydarzenie. W najbliższy weekend (9-11 sierpnia) na wadowickim rynku odbędą się Mistrzostwa Świata do lat 16 w trialu rowerowym.

  

Czas na trial rowerowy

  W sobotnie popołudnie 3 sierpnia br., tuż po emocjach związanych z przejazdem kolarzy szosowych na trasie pierwszego etapu Tour de Pologne, na płycie wadowickiego rynku odbyła się konferencja prasowa zapowiadajaca nadchodzące kolarskie wydarzenie w Wadowicach. 

  W dniach 9 - 11 sierpnia br. w Wadowicach odbędą się Mistrzostwa Świata do lat 16 w trialu rowerowym. W zawodach weźmie udział blisko 200 zawodniczek i zawodników z 20 krajów. Na trzy dni Wadowice staną się światową stolicą kolarskiej dyscypliny trialu rowerowego.

Organizatorem Mistrzostw Swiata jest klub Kramarczyk TEAM, a współorganizatorem gmina Wadowice. 

-  Trial to najbardziej widowiskowa konkurencja kolarska. W zawodach weźmie udział blisko 200 zawodniczek i zawodników z 20 krajów. Całość odbędzie się na wadowickim rynku. To największe sportowe wydarzenie w naszej okolicy od wielu lat. Dlatego już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców – zapowiada Tomasz Kramarczyk, lider Kramarczyk Team i jednocześnie wiceprezes Polskiego Związku Kolarskiego.

  Podczas konferencji prasowej, w której uczestniczyli: wiceprezes PZKol Tomasz Kramarczyk, prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice Andrzej Kramarczyk oraz dyrektor Kancelarii burmistrza Wadowic Bartłomiej Tkacz, zaprezentowano koszulkę polskich zawodników oraz medale kolarskich mistrzostw świata.

  Mistrzostwa odbędą się pod patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego Witolda Kozłowskiego, burmistrza Wadowic Bartosza Kalińskiego oraz starosty wadowickiego Eugeiusza Kurdasa.

Otwarcie zawodów nastąpi w piątek, 9 sierpnia br. o godz. 17-tej.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane