Mistrzowskie medale dla młodych trialowców

12 sierpnia 2019 13:12:18

  W niedzielę wręczono puchary oraz rozdano złote, srebrne i brązowe medale zwycięzcom dwudniowej rywalizacji Mistrzostw Świata U16 w trialu rowerowym, którzy w Wadowicach rywalizowali o światowe trofea w poszczególnych kategoriach wiekowych.

  

Mistrzowskie medale dla młodych trialowców

  W niedzielę 11 sierpnia br. na płycie wadowickiego rynku przeprowadzone zostały finały Mistrzostw Świata do lat 16 w trialu rowerowym. Po sobotnich półfinałach, chłopcy i dziewczęta zakwalifikowani do rozgrywek finałowych, rywalizowali o mistrzowskie medale.

 W zawodach dominowali zawodniczki i zawodnicy z Hiszpanii oraz z Czech. Tym bardziej cenny jest brązowy medal reprezentanta Polski Adama Szlagora, zdobyty w najmłodszej grupie wiekowej.

   

Wyniki w poszczególnych grupach wiekowych:

   

Chłopcy Grupa wiekowa 9-10 lat:

1 miejsce: Alvaro Gimenez (Hiszpania)

2 miejsce: Jirzi Sehnal (Czechy)

3 miejsce: Adam Szlaga (Polska)

   

Chłopcy Grupa wiekowa 11-12 lat (Benjamins):

1 miejsce: Travis Asenjo (Hiszpania)

2 miejsce: Viktor Ellert (Niemcy)

3 miejsce: Vojtech Hribek (Czechy)

3 miejsce: Jakub Kalas (Czechy)

   

Dziewczyny grupa wiekowa 9-11 lat (Young Girls):

1 miejsce: Alba Riera (Hiszpania)

2 miejsce: Alżbeta Vaneckowa (Czechy)

3 miejsce: Andrea Perez (Hiszpania)

   

Chłopcy grupa wiekowa 13-14 lat (Minimes):

1 miejsce: Kotaro Yokata (Japonia)

2 miejsce: Daniel Cegarra (Hiszpania)

3 miejsce: Rene Vymetal (Czechy)

   

Dziewczyny grupa wiekowa 12-15 lat (Girls):

1 miejsce: Laia Esquis (Hiszpania)

2 miejsce: Eliska Hribkova (Czechy)

3 miejsce: Vera Baron (Hiszpania)

   

Chłopcy grupa wiekowa 15-16 lat (Cadets):

1 miejsce: Haru Ogura (Japonia)

2 miejsce: Alan Rovira (Hiszpania)

3 miejsce: Marti Riera (Hiszpania)

   

  Wręczenia pucharów oraz medali zwycięskim zawodnikom dokonali: burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, radny Małopolskiego Sejmiku Wojewódzkiego Filip Kaczyński, przewodniczący Rady Miejskiej w Wadowicach Piotr Hajnosz oraz trener kadry narodowej Andrzej Kramarczyk.

  Mistrzostwa Świata do lat 16 w trialu rowerowym 2019 zostały przeprowadzone w Wadowicach w dniach od 9 do 11 sierpnia br. W mistrzowskich zawodach wzięło udział 158  zawodników z 16 krajów.

  Największą grupę stanowili Hiszpanie - 32 kolarzy, a najmniejszą Andora - jeden uczestnik. W mistrzostwach uczestniczyli również zawodnicy z: Japonii, Czech, Wielkiej Brytanii, Belgii, Francji, Słowacji, Niemiec, Szwajcarii, Finlandii, Włoch, Łotwy, Szwecji oraz oczywiście z Polski. Nasza reprezentacja liczyła ośmiu zawodników, którymi byli: Adam Szlaga, Jan Jagieła, Krystian Janiszewski, Bartosz Janiszewski, Oliwier Pawlikowski, Mikołaj Woźniak, Michał Łętowski, Sebastian Chlipała.  W piątek, 9 sierpnia br. przeprowadzono konkurs drużynowy, w którym tryumfowali Hiszpanie. Reprezentacja Hiszpanii zdobyła tytuł Drużynowych Mistrzów Świata. wicemistrzostwo wywalczyła reprezentacja Japonii, a brąz przypadł dla drużyny z Czech.

   Sobota, 8 sierpnia br. przeznaczona była na przeprowadzenie na wadowickim rynku półfinałów, a w niedzielę w finałowych rozgrywkach zawodnicy walczyli o mistrzowskie medale.

   

  Organizatorem Mistrzostw Świata U16 w trialu rowerowym była grupa Kramarczyk TEAM, przy współpracy gminy Wadowice.

- Szefowie UCI po każdej imprezie przyznają medale za poziom organizacyjny, rzadko złoty. My otrzymaliśmy ten najcenniejszy, co jest dla nas wielkim powodem do dumy. To wspólny medal Kramarczyk Team oraz Gminy Wadowice, której bardzo dziękujemy za pomoc w organizacji – mówi prezes Aquila Wadowice Andrzej Kramarczyk.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane