Weekend na torach BMX

7 października 2019 15:57:27

  Dobiega końca kolarski sezon 2019, w którym wadowicki Klub Sportowy AQUILA był organizatorem wielu sportowych imprez. Ale na tym nie koniec. Już w najbliższy weekend, 12 - 13 października br. Aquila organizuje dwie kolarskie imprezy.

  

Weekend na torach BMX

  W sobotę 12 października w jaśle będą przeprowadzone dwie rundy Pucharu Polski. Natomiast w niedzielę 13 października br. na mini torze BMX w Stryszowie zostaną przeprowadzone Mistrzostwa Małopolski - jazda na czas dla amatorów oraz dla zawodników licencjonowanych.

  Tegoroczne zawody dedykowane będą upamiętnieniu 40. rocznicy Pierwszej Pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny. Tę imprezę wsparł Sejmik Województwa Małopolskiego, Wójt Gminy Stryszów Szymon Duman oraz Instytut Dialogu Międzykulturowego.

- To będzie fajna sportowa impreza. Warto zachęcić do udziału dzieci i młodzież z terenu Wadowic jak też z dalszych okolic - mówi Andrzej Kramarczyk, prezes Klubu Sportowego Aquila Wadowice.

  Warto dodać, że działacze wadowickiej Aquili zebrali wiele pochwał i pozytywnych opinii  po sierpniowych Mistrzostwach Świata w trialu rowerowym do lat 16, które miały miejsce na wadowickim rynku. Po takich doświadczeniach Klub Aquila ma szansę zdobyć organizację Pucharu Świata w trialu rowerowym.

  Dobre wieści dobiegają również z toru BMX. Podopieczne trenera kadry narodowej BMX Andrzeja Kramarczyka - Marika Kudra oraz Aleksandra Ziaja zdobyły punkty w eliminacjach olimpijskich.

   Przyszły też dobre informacje zza oceanu. Mieszkająca w USA reprezentantka Klubu Sportowego Aquila Wadowice Katarzyna Sobczak O’Lone  doskonale spisała się na ostatnich zawodach, wygrywając wyścigi kwalifikacyjne, a w finale, który przeprowadzono w Nowym Yorku zajęła drugie miejsce.

   

  Warto również dodać, że działająca w ramach wadowickiej Aquili sekcja kolarzy szosowych Peleton Aquila Wadowice planuje zorganizować w roku przyszłym, dla uczczenia setnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II, rajd na 500-kilometrowej trasie, nawiedzając po drodze sanktuaria i miejsca kultu religijnego.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane