Strefa Rekreacyjna w Witanowicach na ferie

25 stycznia 2020 21:17:03

  Na rozpoczęcie ferii zimowych w Witanowicach dokonano oficjalnego otwarcia Strefy Rekreacyjnej. Miejsce dla rodzinnych spotkań ulokowano na terenie tamtejszej OSP.

  

Strefa Rekreacyjna w Witanowicach na ferie

  W sobotę 25 stycznia br. w Witanowicach otwarto oficjalnie Strefę Rekreacyjną, usytuowaną przy Domu Strażaka w Witanowicach.

  Uroczystego przecięcia wstęgo dokonały dzieci wraz dyrektorem szkoły, sołtysem, przedstawicielami Ochotniczej Straży Pożarnej i Koła Gospodyń Wiejskich w Witanowicach oraz przedstawicielami tomickiego samorządu: wójtem gminy Witoldem Grabowskim i przewodniczącym Rady Gminy Pawłem Adamikiem. Poświęcenia nowego obiektu integracyjnego dokonał proboszcz parafii w Witanowicach ks. kanonik Józef Wróbel.

  Teren rekreacyjny, przeznaczony dla całych rodzin, został wykonany jeszcze na starym roku. Całość zadania kosztowało ok. 225 tys. zł, z czego na realizację tej inwestycji pozyskano dotację w kwocie 110 tys. zł. W ramach inwestycji  zostały wykonane:

– siłownia zewnętrzna tzw. „siłownia pod chmurką” złożona z trzech podwójnych elementów: drabinka-pylon-podciąg nóg, prasa nożna-pylon-twister oraz wahadło-pylon-wyciskanie siedząc,

– plac zabaw złożony z zestawu zabawowego ze zjeżdżalnią i trapem wejściowym, huśtawką „ważka” oraz  huśtawką „bocianie gniazdo”,

– obiekty małej architektury tj. ławki i kosze oraz tablice informacyjne,

– ALTANA WOLNOSTOJĄCA wraz z murowanym GRILLEM, przy której umieszczono szachownicę nawierzchniową (szachy ogrodowe typu XL).Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane