W nocy ma tam być równie jasno jak w dzień

8 marca 2021 11:52:55

  W listopadzie ubiegłego roku w Choczni zakończyła się budowa boiska Orlik przy Szkole Podstawowej nr 2. Teraz powstaje oświetlenie obiektu. Ma być ono gotowe do końca marca. Gdy prace dobiegną finału, na boisku można będzie grać nawet po zmroku, który wciąż jeszcze zapada bardzo wcześnie.

  

 

W nocy ma tam być równie jasno jak w dzień

  Orlik w Choczni ma nowoczesną nawierzchnię ze sztucznej trawy bezzasypowej. Jest ona łatwa i tania w utrzymaniu, a także przyjemniejsza dla użytkowników niż syntetyczne murawy starszego typu. Nie trzeba jej zasypywać granulatem gumowym ani piaskiem, które w przypadku innych sztucznych traw stosuje się, aby źdźbła stały pionowo. Dzięki temu nawierzchnia boiska jest bezwonna i nie pyli. To pierwszy obiekt z taką murawą nie tylko w gminie Wadowice, ale nawet w całym powiecie wadowickim. Osoby, które miały już okazję przetestować nowy Orlik, bardzo ją sobie chwalą. 

  

  Teraz trwa budowa oświetlenia boiska. Jak informuje burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński, wokół Orlika stanie 6 piętnastometrowych słupów, na których zostanie zamontowanych 18 ledowych lamp. - Dzięki temu w nocy będzie tutaj równie jasno jak w dzień, co pozwoli na korzystanie z obiektu przez dwanaście mięsięcy w roku, od świtu do późnych godzin wieczornych – zapewnia włodarz.

 

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane