Wójt Spytkowic oburzony!

4 maja 2020 20:11:38

  Oświadczenie Wójta Gminy Spytkowice w sprawie zaprzestania prowadzenia regularnej komunikacji autobusowej na linii Spytkowice - Kraków oraz Kraków - Spytkowice przez firmę Mal-Bus Transport Osób.

  

Wójt Spytkowic oburzony!

  Z oburzeniem przyjąłem docierające do mnie informacje, jakoby gmina Spytkowice była odpowiedzialna za zawieszenie kursów na linii Spytkowice - Kraków oraz Kraków - Spytkowice realizowanej przez firmę Mal-Bus Transport Osób.

  Przez ostatnie 2 lata nasz samorząd współpracował z w/w przewoźnikiem, pokonując różne trudności i przeciwności spotykane podczas tej współpracy, aż do dnia dzisiejszego, kiedy to przewoźnik zaprzestał świadczenia usług, pomimo wiążącej obie strony umowy dotyczącej dofinansowania przez nasz samorząd przewozów regularnych na wspomnianej linii. O powyższym gmina Spytkowice została poinformowana pismem z dnia 30 kwietnia br., w którym przewoźnik zwrócił się z wnioskiem o rozwiązanie umowy z dniem 1 maja 2020 roku, z powodu braku opłacalności realizowania kursów.

   

  Informuję, że podawane przez firmę Mal-Bus kłamliwe wiadomości w mediach społecznościowych nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Jednoznacznie chcę podkreślić, że gmina Spytkowice nie miała najmniejszego zamiaru wypowiadać przewoźnikowi obowiązującej umowy, a nastąpiło to tylko i wyłącznie z winy przewoźnika.

  Co więcej, gmina Spytkowice nie miała zamiaru i nie wypowiedziała tejże umowy również wtedy, kiedy w okresie epidemii nastąpiło drastyczne ograniczenie liczby kursów, co niejako już powodowało niespełnienie przez firmę Mal-Bus jej warunków. W związku z tym wiarygodność firmy pozostawiam Państwa ocenie.

   

  Jednocześnie podkreślam, że gmina Spytkowice prowadzi w tej chwili działania mające na celu przywrócenie transportu publicznego na linii Spytkowice - Kraków oraz Kraków - Spytkowice.

   

Wójt Gminy Spytkowice

Mariusz Krystian

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane