Czytomania 2018 I

Przewodnik o ptakach i wycieczki dla dzieci

3 grudnia 2015 08:38:10

  Gminna Biblioteka Publiczna w Brzeźnicy zrealizowała projekt, w ramach którego wydano przewodnik pt. „Ścieżka ornitologiczna w Łączanach”. 

  

Przewodnik o ptakach i wycieczki dla dzieci

  Publikacja została m.in. wykorzystana i rozdana dzieciom na lekcjach przyrody w terenie, które były zorganizowane wspólnie ze szkołami podstawowymi z gminy Brzeźnica. Ponadto odbyło się spotkanie z ornitologiem dr. Kazimierzem Walaszem z Małopolskiego Towarzystwa Ornitologicznego, który jest autorem treści nowo wydanej książki.

  Przewodnik promuje atuty ornitologiczne gminy Brzeźnica, a szczególnie Wisły w Łączanach, która jest miejscem dogodnym do obserwacji ptaków. Teren znany jest od dawna na mapie ornitologicznej Polski, ale do tej pory nie było publikacji, która bazując na wieloletnich badaniach dostarczałaby konkretnych informacji. Zamieszczona w książce mapka jest ułatwieniem dla poruszania się w rejonie Wisły i kanału w Łączanach.

  Warto dodać, że bogato ilustrowany przewodnik może być wykorzystany w dowolnym miejscu w przyrodzie do rozpoznawania ptaków.Książka ukazała się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Brzeźnica.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane