Informator na Górze Żar

6 lipca 2016 09:24:04

  Nieformalna Grupa „Historycy” reprezentowana przez Piotra i Wojciecha Moskałów, w ramach współpracy z Lokalną Grupą Działania Stowarzyszeniem „Gościniec 4 Żywiołów” pozyskała grant na zadanie „Wykonanie i zamontowanie tablicy informacyjnej na ruinach zamku Barwałd”.

  

Informator na Górze Żar

  Duża liczba turystów i mieszkańców naszej gminy odwiedzających kościół Ukrzyżowania i kaplice na górze Żar, ponad kalwaryjskim Sanktuarium , idzie dalej w stronę kaplicy Pięciu Braci Polaków i Pustelni Św Mgdaleny. Dróżką biegnącą szczytem góry dalej dochodzą do kamieniołomu, Grodziska Bugaj i ruin zamku Katarzyny Skrzyńskiej. Ten ostatni zarośnięty krzewami i drzewami nie posiadał do tej pory żadnej tablicy informacyjnej. Dzięki zamontowanej tablicy i drogowskazom wędrowcom od dziś, łatwiej będzie trafić na ruiny zamku barwałdzkiego, jak również dowiedzą się podstawowych informacji o jego historii.

  Beneficjenci dziękują LGD „Gościniec 4 Żywiołów” za przekazane środki, oraz Stowarzyszeniu „Niezależni Kalwaria”, za współpracę przy opracowaniu tekstu zamieszczonego na tablicy oraz pomoc przy jej montażu. (UMKZ)

Piotr Moskała

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane