PAP Koronawirus

Z Hajerem po Afryce... w Wadowicach

17 grudnia 2017 19:43:54

  Przebojowy globtrotter i pisarz, Mieczysław Bieniek odwiedził Wadowicką Bibliotekę Publiczną w piątek 8 grudnia br. Spotkanie z czytelnikami połączył z wernisażem  wystawy fotograficznej "Ludzie Afryki", dokumentującej jedną z jego ostatnich podróży.

  

Z Hajerem po Afryce... w Wadowicach

  Przybyli goście mogli wysłuchać relacji z fascynującej wyprawy na Czarny Ląd. Hajer bez problemu sprawił, że blisko 40 osób śmiało się i słuchało z niedowierzaniem jego niesamowitych opowieści. Bo jest to człowiek z prawdziwie nieograniczoną ułańską fantazją i determinacją. Gdy nie wpuszczą go drzwiami, wejdzie oknem.

  Bieniek opowiedział o swojej rozpoczętej w Egipcie podróży, o jej kolejnych etapach, w czasie której odwiedził Sudan, Etiopię, Dżibuti, Erytreę. Po wielu perypetiach dotarł w końcu do Czadu. Nie była to relacja jedynie o podróżowaniu, ale przede wszystkim o spotkanych w drodze ludziach,  ich życiu i afrykańskich realiach. Wszystko opowiedziane w pogodny, żywiołowy sposób z ogromnym poczuciem humoru i szczyptą śląskiej gwary.  Hajer jest bowiem taki jak jego książki: niesamowicie życzliwy, otwarty na świat, pogodny i „pozytywnie zakręcony”.

   

  Tych, którzy nie mieli szczęścia, by osobiście poznać Hajera, zapraszamy na wystawę fotografii jego autorstwa „Ludzie Afryki”, prezentowaną w Wadowickiej Bibliotece Publicznej do połowy lutego 2018 roku.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane