Wspólnie powalczą o VeloSkawę

31 stycznia 2019 18:03:01

  Włodarze gmin Wadowice, Mucharz i Stryszów wspólnie wystąpią o budowę ścieżki rowerowej łączącej Papieskie Miasto z Jeziorem Mucharskim.  Burmistrz Wadowic zorganizował w tej sprawie spotkanie z wójtami.

   

Wspólnie powalczą o VeloSkawę

  Do spotkania doszło w Urzędzie Miejskim w Wadowicach. W rozmowie z burmistrzem Bartoszem Kalińskim wzięli udział wójt gminy Mucharz Renata Galara, wójt gminy Stryszów Szymon Duman oraz radna Rady Miejskiej w Wadowicach  Maria Potoczna z Jaroszowic-Zbywaczówki.

Spotkaliśmy się, aby omówić kwestię budowy ścieżki rowerowej z Wadowic nad Jezioro Mucharskie. Wspólnie będziemy się starać w Urzędzie Marszałkowskim, aby sieć VeloMałopolska w końcu dojechała do nasze gminy i objęła całą lewobrzeżną część Skawy, od Tomic aż do gminy Mucharz - powiedział burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

Tylko dzięki współpracy i chęci porozumienia mogą powstawać wartościowe projekty - podkreślił wójt Stryszowa Szymon Duman.

   

  VeloMałopolska to zintegrowana sieć tras rowerowych, która ma objąć całe Województwo Małopolskie. Projekt zakłada budowę ośmiu takich tras, m.in. VeloSkawa o długości 126 km.

  VeloSkawa będzie zlokalizowana w zachodniej części Małopolski i biec przez pięć powiatów: suski, wadowicki, oświęcimski, chrzanowski oraz olkuski. Poprowadzi przez atrakcyjne miejsca doliny rzeki Skawy m.in. w pobliżu zbiornika w Świnnej Porębie.   Na mapie trasy znajdą się m.in. Sucha Beskidzka, Wadowice, czy Sanktuarium O. Bernardynów w Alwerni.

(Źródło: UM wadowice)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane