Zobacz jak harcerze okrążyli świat!

2 stycznia 2021 17:23:29

  Harcerscy wychowawcy i instruktorzy planowali w okresie wiosennym, od marca do czerwca 2020 wiele harcerskich imprez, wyjazdów i biwaków. Wśród takich wydarzeń znalazł się także Zlot Gromad i Drużyn Hufca posiadający ponad dwudziestoletnią tradycję. Coroczne święto hufca, zarówno jak inne wydarzenia harcerskie z powodu sytuacji epidemicznej nie mogły odbyć się w tradycyjnej formie.

  

Zobacz jak harcerze okrążyli świat!

  Komenda Hufca Ziemi Wadowickiej mając na uwadze nieustanny rozwój podopiecznych zaproponowała alternatywną akcję pod nazwą “Patrzmy dalEKO”. Głównym celem wydarzenia stała się promocja aktywności fizycznej oraz rozbudzenie świadomości ekologicznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.

  Pokonanie dowolnego dystansu ekologicznym środkiem transportu uczestnicy systematycznie rejestrowali poprzez dedykowany formularz. W poczuciu odpowiedzialności za naszą planetę często zamieniano jazdę samochodem na wolną od śladu węglowego opcję transportu i dzięki temu zgłaszane kilometry podwajały się.

  

  Stanowiło to świetną okazję do wykorzystania ekologicznych sposobów przemieszczania się, a tym samym wzmacniało motywację do wysiłku fizycznego wpływającego korzystnie na zdrowie i samopoczucie. Połączone siły zuchów, harcerzy, instruktorów i przyjaciół Hufca Ziemi Wadowickiej zaowocowały pokonaniem dystansu przekraczającego długość równika ziemskiego!

  Na fanpage’u hufca (https://www.facebook.com/zhpwadowice) co tydzień zamieszczano grafiki informujące o postępach akcji. W ciągu 7 miesięcy harcerska wspólnota pokonała ponad 40 tysięcy kilometrów, a w tym: 
- 17 342 kilometrów pieszo (podczas spaceru, joggingu i biegu), 
- 15 086 kilometrów rowerami,  
- 5 114 kilometrów wędrując po górach, 
- 3 030 kilometrów innymi sposobami (jazda na hulajnodze, rolkach, spływy kajakowe i jazda konna).

  Podsumowanie ze względu na piony metodyczne ujawniło, że największym zaangażowaniem wykazali się harcerze (wiek 10-13 lat), harcerze starsi (wiek 14-16 lat) oraz najmłodsza grupa wiekowa w ZHP – zuchy (wiek 6-9 lat).  

  Komenda Hufca Ziemi Wadowickiej składa serdeczne podziękowania za udział w akcji “Patrzmy daleko” wszystkim podopiecznym jednostek harcerskich oraz ich rodzinom i przyjaciołom hufca. Niech osiągnięty sukces stanie się inspiracją do samodzielnego podejmowania podobnych wyzwań ekologiczno-zdrowotnych!

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane