Wspólny projekt Maspexu i gminy Wadowice

27 grudnia 2016 08:54:23

  Przebudowa dróg wokół Maspexu, budowa ścieżki rowerowej, budowa terenu rekreacyjnego, to zadania, które gmina Wadowice będzie realizować wspólnie z wadowicką firmą Maspex.

  

Wspólny projekt Maspexu i gminy Wadowice

  Burmistrz Wadowic dr Mateusz Klinowski podpisał porozumienie z prezesem Zarządu spółki Maspex Krzysztofem Pawińskim, dotyczące projektu ożywienia zaniedbanych terenów zielonych przy ul. Chopina w Wadowicach.

  Firma Maspex zobowiązała się przygotować i sfinansować koncepcję architektoniczną projektu, natomiast jego realizacja będzie leżeć po stronie gminy Wadowice.

- Projekt został przygotowany z myślą o pracownikach naszej spółki oraz o mieszkańcach Miasta i Gminy Wadowice, jak również turystach. Dzięki budowie drogi znacznie poprawi się bezpieczeństwo pracujących u nas osób i to jest dla nas priorytetowe. Ale, co jest równie ważne, niezagospodarowane dzisiaj tereny w przyszłości mogą stać się kolejną wizytówką Wadowic – miejscem, gdzie z przyjemnością nie tylko mieszkańcy, ale również osoby odwiedzające Wadowice będą chciały spędzić czas. Opracowana przez nas koncepcja wynika z całościowego spojrzenia na niezagospodarowany i można powiedzieć nieco zapomniany obszar Wadowic. Patrząc na mapę naszego Miasta i najbliższego otoczenia centrum - trudno znaleźć teren nadający się bardziej na zagospodarowanie, w którym bezkolizyjnie można połączyć zarówno funkcje wspierające prowadzenie działalności gospodarczej, jak i atrakcyjność rekreacyjną przy dużej dogodności komunikacyjnej. Dlatego postanowiliśmy wesprzeć Miasto w rewitalizacji tego obszaru - powiedział Krzysztof Pawiński, prezes Zarządu spółki Maspex.

   

  Jednym z pierwszych zadań będzie przebudowa układu drogowego wokół zakładów Maspexu, która ma się rozpocząć już w 2017 roku. W tym samym roku ma powstać dwukierunkowa ścieżka rowerowa, która stanie się częścią większego programu Velo Skawa.

  Planowane są również kolejne inwestycje, m.in. budowa systemu parkingów, czy terenu rekreacyjnego, przystosowanego do organizacji imprez plenerowych.

 

- Współpracę z Grupą Maspex traktujemy jako przedsięwzięcie strategiczne, obliczone na lata. Chcemy wspólnie rozwijać Wadowice wykorzystując doświadczenie biznesowe oraz zaplecze intelektualne jednej z najlepszych krajowych firm. Inwestycje, które wspólnie zaplanowaliśmy, stanowić będą w przyszłości wizytówkę miasta. Tworzymy tereny rekreacyjne nad rzeką Skawą, a jednocześnie rozwijamy pobliskie tereny produkcyjne. Mam nadzieję, że nasza partnerska współpraca posłuży jako wzorzec działania samorządu i prywatnego biznesu dla innych - powiedział  burmistrz Wadowic dr  Mateusz Klinowski.

(Źródło: UM Wadowice)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane