Uderzyli w nielegalny biznes tytoniowy

28 lutego 2017 08:16:27

  Wadowiccy policjanci przechwycili ponad 24 kg krajanki tytoniowej. Podczas czynności policjanci zatrzymali 55-latka , który próbował wprowadzić do obrotu nielegalny tytoń.

  

Uderzyli w nielegalny biznes tytoniowy

  Wadowiccy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie prowadzących czynności służbowych w rejonie jednego z placów targowych w Wadowicach ujawnili miejsce, gdzie były przechowywane wyroby tytoniowe, bez polskich znaków akcyzy.

  Funkcjonariusze w jednym z zaparkowanych samochodów ujawnili 6 worków, w których znajdował się susz tytoniowy. Przeszukano również miejsce zamieszkania mężczyzny, gdzie ujawniono 18 kolejnych worków krajanki tytoniowej. W sumie zabezpieczono 24 kg nielegalnej krajanki tytoniowej pakowanej po 05, kilograma. Wszystko wskazuje na to, że zabezpieczony towar miał trafić w najbliższym czasie do klientów. 


  Związek z nielegalnym procederem miał 55-letni mieszkaniec powiatu oświęcimskiego. Zabezpieczoną krajankę tytoniową policjanci przekazali do Urzędu Celnego w Krakowie celem dalszej kontynuacji. Za popełnione przestępstwo grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna. (KPP Wadowice)

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane