Będzie rondo turbinowe na Zaskawiu?

8 lutego 2019 09:50:00

  Jeszcze w tym roku na Zaskawiu w Wadowicach może zostać wybudowane rondo turbinowe. Taka szansa pojawiła się po wizycie z burmistrza Wadowic w krakowskim Oddziale GDDKiA.

  

Będzie rondo turbinowe na Zaskawiu?

  Podczas spotkania w Oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie burmistrz Wadowic otrzymał od dyrekcji deklarację, iż budowa ronda turbinowego na drodze krajowej nr 52 na Zaskawiu w Wadowicach jest możliwa jeszcze w najbliższym czasie.

- Jest szansa, że rondo turbinowe powstanie na Wenecji jeszcze w tym roku - poinformował burmistrz Wadowic Bartosz Kaliński.

  Za kilka miesięcy na drodze krajowej 52 rozpoczną się dwa ogromne przedsięwzięcia – przebudowa mostu na Skawie oraz modernizacja wiaduktu w Kleczy, które potrwają kilka lat. Trzecia inwestycja prowadzona równolegle na tym obszarze jest więc niemożliwa. Stąd inicjatywa burmistrza Wadowic, aby budowę ronda turbinowego przeprowadzić zanim rozpoczną się te dwie duże,planowane inwestycje.

- Informacje po spotkaniu są pozytywne. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w najbliższym czasie budowa w końcu ruszy i nareszcie doczekamy się nie tylko nowego ronda, ale również planowanych w ramach inwestycji chodników, od mostu na Skawie do supermarketu Majster. Podczas spotkania w Krakowie poruszyliśmy także inne drogowe tematy, dotyczące m.in. południowej obwodnicy, BDI, a także budowy chodników w Choczni, Kleczy i pod Kopiec. Jestem pełen optymizmu i myślę, że współpraca Wadowic z GDDKiA będzie się układać w tej kadencji bardzo dobrze. Do zrobienia mamy wiele i zapowiedziałem, że będę u nich częstym gościem - informuje burmistrz Bartosz Kaliński.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane