Wydawnictwo Renoma

Tomickie Bałysowanie

4 maja 2016 13:20:43

Wystawa, artsytyczne pokazy i degustacja – w ten sposób mieszkańcy tomickiej gminy uczcili jubileusz 150-lecia Bałysówki, zabytkowego budynku, w kórym znajduje się galeria sztuki.

Tomickie Bałysowanie

We wtorek 3 maja 2016 byliśmy świadkami niezwykłej imprezy. Jak się okazało była to uroczystość z okazji 150 – lecia istnienia bardzo wyjątkowego a przede wszystkim zabytkowego budynku o nazwie Bałysówka, w którym znajduje się galeria sztuki.

W tym niezwykłym dniu, oprócz licznie zgromadzonych mieszkańców gminy Tomice udział w tegorocznych obchodach wzięli artyści, uczniowie pobliskich szkół oraz przedstawiciele lokalnej władzy. - Ten tutaj dom osadowił sie u nas na stałe i sądzę, że będzie tu stał jeszcze drugie 150 lat. Cieszę się jako sąsiad i wszystkim diękuję za przybycie, baliśmy się, że nie wszyscy dojadą, że nie wszyscy przyjdą, Okazało się, że można, praktycznie bez żadnych środków pieniężnych zorganizować fajną imprezę. Dziekuję paniom z Koła Gospodyń Wiejskich, dziękuję artystom, że się im chce. - powiedział Witold Grabowski, wójt gminy Tomice.

W dalszej części programu przewidziano występy artystyczne. Swoje niezwykłe umiejętności wokalne i teatralne zaprezentowały takie zespoły jak: Wiolinki, Tomicznie, Trele Morele, Radoczanki, Wesołe Gosposie oraz Woźniczanki.

Warto również wspomnieć, że pomiędzy występami uhonorowano osoby, które wspierają galerię oraz przyczynili się do powstania wystawy "Piękno niedostrzegalne". To specjalnie dla nich powstała Galeria Szlachetnych Serc. Na specjalnych sercach zrobionych przez Józefa Ogiegłe, podpisy złożyli między inymi wójt Witold Grabowski, sekretarz gminy Ryszard Góralczyk, przedstawicielki Kół Gospodyń Wiejskich oraz inni artyści.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane