Przedświąteczna biesiada seniorek

11 grudnia 2016 17:03:27

  Biesiada Seniorek KGW na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich w Andrychowie. Spotkania organizowane są w okresie przedświątecznym, kiedy atmosfera Wigilii i Bożego Narodzenia wypełnia każde spotkanie.

  

Przedświąteczna biesiada seniorek

  W przedświątecznym klimacie panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie oraz zaproszeni goście spotkali się na 16. Biesiadzie Seniorek i Działaczek Kół Gospodyń Wiejskich, którą prowadziła prezes Stowarzyszenia Czesława Wojewodzic.

   

  

  Coroczne biesiady KGW, które cieszą się ogromnym powodzeniem, to forma podziękowania paniom za ich całoroczną pracę na rzecz swoich środowisk, prowadzoną w ramach działalności Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie. Jest to również  czas odpoczynku, radości oraz wymiany doświadczeń pomiędzy poszczególnymi KGW.

  Mijający rok był bardzo dobry dla Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich. Najpierw podczas  Dożynek Województwa Małopolskiego w Miechowie wieniec Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie otrzymał I miejsce podczas Wojewódzkiego Konkursu Wieńców Dożynkowych!

  Następnie panie ze Stowarzyszenia Gospodyń Wiejskich w Andrychowie zwyciężyły w Ogólnopolskim Konkursie "Kobiety na start"  - zdobywając I miejsce wśród niemal 240 Kół Gospodyń, organizacji i stowarzyszeń zgłoszonych z całej Polski. O swym sukcesie i o działalności Stowarzyszenia panie miły okazję opowiedzieć w programie "Pytanie na śniadanie" emitowanym w TVP 2.

  

  

  W tegorocznej biesiadzie uczestniczyło 170 osób. Podczas spotkania 10 grudnia br. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie uhonorowano zasłużone seniorki z poszczególnych sołectw. Każde z Kół Gospodyń Wiejskich przywiozło na biesiadę jedną seniorkę, którą chciało uhonorować.  To piękny gest - ukłon w stronę starszych koleżanek, które przez wiele lat tworzyły historię Kół Gospodyń w naszym regionie.

  Zostały wyróżnione seniorki: z Brzezinki Zofia Magiera, z Frydrychowic Rozalia Brusik, z Głębowic Maria Sala, z Inwałdu Danuta Mydlarz, ze sołectwa Nidek Michalina Zacny, z Roczyn Maria Kudłacik, z Rzyk Danuta Króliczek, ze Sułkowic Łęgu Lucyna Polak, z Targanic  Dolnych  Maria Czerwik, z Targanic Anna Żurek ora z Zagórnika Jadwiga Mikula.

  W części artystycznej uczestników biesiady uzdolniona muzycznie rodzina Ścibików z Targanic, Chór z Sułkowic Łęgu oraz Grupa Kolędnicza nauczycieli z Brzezinki.

 Spotkanie zakończono składaniem sobie świątecznych życzeń, łamaniem opłatkiem i wspólnym kolędowaniem. 

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane