Spotkanie Opłatkowe w Mucharzu

19 grudnia 2016 21:21:16

  Tegoroczne Spotkanie Opłatkowe w gminie Mucharz połączono w Gminnym Konkursem na Stół Wigilijny. Regionalne dania związane z tradycją Wigilii zaprezentowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

  

Spotkanie Opłatkowe w Mucharzu

  W sali Gminnego Ośrodka Kultury i Czytelnictwa w Mucharzu odbyło się Spotkanie Opłatkowe samorządowców, przedstawicieli instytucji współpracujących z gminą Mucharz oraz zaproszonych gości.

  W spotkaniu udział wzięli m.in.: wójt gminy Wacław Wądolny, przewodnicząca Rady Gminy Anna Fila, proboszcz mucharskiej parafii ks. Krzysztof Strzelichowski, proboszcz parafii w Świnnej Porębie ks. Janusz Żmuda, ks. prałat Jan Marcisz, ks. wikary Przemysław Bialik, z-ca dyrektora RZGW w Krakowie Stefan Sawicki, dzielnicowy gminy Mucharz Stanisław Macięga, przedstawiciele OSP, KGW, ZHP, Koła Łowieckiego „Cietrzew", klubów sportowych, Klubu Motocyklowego  Riders of Flames, sołtysi, kierownicy jednostek organizacyjnych.

   

  

  Wszystkich uczestników wigilijnego spotkania przywitał wójt gminy Wacław Wądolny, który w kilku słowach przedstawił samorządowe wydarzenia w mijającym roku i życzył wszystkim dobrego i obfitego w sukcesy nowego 2017 roku. Następnie harcerze przekazali na ręce gospodarza gminy, wraz z świątecznymi życzeniami, Betlejemskie Światło Pokoju. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Mucharzu.  Podczas spotkania opłatkowego odbył się drugi Gminny Konkurs na Stół Wigilijny. Koła Gospodyń z Mucharza, Jaszczurowej, Skawiec, Świnnej Poręby, Kozińca i Jamnika zaprezentowały tradycyjne potrawy wigilijne. Decyzją jury w kategorii „Stół Wigilijny" I miejsce zajęło KGW Koziniec, natomiast w kategorii „Nalewka” miejsce pierwsze przypadło dla KGW Skawce.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane