Kolędowali w Zygodowicach

8 stycznia 2017 15:07:54

  Wspólne kolędowanie, to jedna z najlepszych form spędzania czasu wśród przyjaciół i znajomych. Przekonali się o tym uczestnicy Noworocznego Spotkania w Zygodowicach.

  

Kolędowali w Zygodowicach

  W odnowionej remizie OSP Zygodowice odbyło się Spotkanie Noworoczne Gminy Tomice. Na wspólne kolędowanie przybyli zaproszeni goście, m.in. wójt gminy Tomice Witold Grabowski, wójt gminy Brzeźnica Bogusław Antos, przewodniczący Rady Gminy w Tomicach Zygmunt Szymczak,  ks. proboszcz Tomasz Kalisz, radny Rady Powiatu Wadowickiego Józef Łasak, sekretarz gminy Tomice Ryszard Góralczyk, radni Rady Gminy Tomice, kierownik Powiatowego Oddziału Doradztwa Rolniczego w Wadowicach Mirosława Antos oraz sołtysi: Bogusława Kubarek, Jerzy Rzepa, Jan Kwarciak i Jarosław Strózik.

  Koło Gospodyń Wiejskich z Zygodowic przedstawiło program jasełkowy "Zaśpiewajmy kolędę". Gościnnie w przedstawieniu wzięli udział: Magdalena Kubarek w roli Marii, wójt gminy Tomice Witold Grabowski w roli Józefa. W charakterze Trzech Króli wystąpili radni Rady Gminy Tomice: Zygmunt Szymczak (przewodniczący RM), Maciej Mrowiec oraz Szymon Putek.

 Swoje programy kolędnicze przedstawiły również Koła Gospodyń Wiejskich z Woźnik oraz z Tomic.  Na zakończenie części artystycznej wysłuchano koncertu kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Zygodowic.

  

  

  Podczas Spotkania Noworocznego w Zygodowicach został przeprowadzony konkurs na najsmaczniejsze serniki, który w ubiegłym miesiącu ogłosił Ośrodek Kultury Gminy Tomice ogłosił. Do udziału w konkursie zgłosiło się sześć Kół Gospodyń Wiejskich oraz trzy osoby indywidualne.

  Jury, pod przewodnictwem Mirosławy Antos, wybrało dwa najsmaczniejsze serniki, jeden wykonaniu przez KGW oraz drugi wykonany przez osobę indywidualną. W kategorii Kół Gospodyń Wiejskich zwyciężyło KGW Tomice, natomiast w kategorii indywidualnej zwyciężyła Anna Tatar.

  Z kolei panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały świąteczne potrawy, których degustacja nastąpiła po zakończeniu części artystycznej. (kk)Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane