Zagrała w Wadowicach

15 stycznia 2017 14:10:39

  Degustacja potraw przygotowanych przez kucharz z MasterChefa, pokaz ratownictwa medycznego, gry i zabawy dla dzieci, to tylko niektóre wadowickie atrakcje związane z tegorocznym finałem WOŚP. Ale przede wszystkim kwestowano na wyposażenie oddziałów pediatrycznych i godnej opieki seniorów. Zebrano 89 821,82 zł oraz 304 euro

  

Zagrała w Wadowicach

  W Wadowicach publiczna zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prowadzona była przez wolontariuszy m.in. na: Placu Jana Pawła II, Placu Solidarności, przed kościołem św. Piotra Apostoła, na Karmelu, na Kopcu oraz na ul. Lwowskiej i Al. MB Fatimskiej. Wadowicki sztab WOŚP przeprowadził również kwesty w Choczni, Jaroszowicach,  Kleczy, Barwałdzie, Tomiach, Witanowicach, Woźnikach i Zawadce.   W tym roku nowością była możliwość wsparcia Orkiestry i złożenie datków za pośrednictwem terminala płatniczego.

  Podczas tegorocznego finały WOŚP kwestowano na wyposażenie oddziałów pediatrycznych i godnej opieki seniorów Organizatorzy wraz z wadowickim samorządem na niedzielny finał przygotowali sporo atrakcji. Już od godz. 10-tej na Palcu Jana Pawła II prowadzone były licytacje gadżetów, zaplanowano również występy artystyczne Orkiestry OSP z Choczni i Kleczy, Leny Czechowicz oraz Zespołu Zuza i Mały.

  

  

  Dużym zainteresowaniem mieszkańców cieszyły się degustacje potraw przygotowanych przez kucharzy MasterChefa. Zawodnicy Klubu Sportowego Aquila Wadowice dali pokaz trialu rowerowego. Z kolei grupa animatorów Animafu przygotowała atrakcje dla dzieciaków.

  Podczas finału WOŚP Stowarzyszenie Wadowickie Inicjatywy Obywatelskie przeprowadziło konkurs plastyczny "Jak pomagam innym?". Na wadowickim rynku rozdawano dorosłym odblaski "Bądź widoczny - noś odblaski".

 Natomiast mieszkańcy odwiedzający namiot Stowarzyszenia WIO utworzyli wraz z członkami stowarzyszenia megaplakat "Las pomocnych rąk". Swoją dłoń odrysował również burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski.

  Wadowickiemu finałowi WOŚP towarzyszyły imprezy sportowe: Bieg WOŚP oraz mecz piłki nożnej Skawa Wadowice - Reszta Świata na stadionie Skawa Wadowice oraz Turniej Koszykówki rozegrany w sali LO.

  

  Jak podał wadowicki sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas tegorocznego finału WOŚP zebrano 89 821,82 zł oraz  304 euro.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane