Lanckorona pożegnała Metropolitę

24 stycznia 2017 14:47:39

  Lanckorona godnie reprezentowała Powiat Wadowice podczas uroczystej Mszy Świętej odprawionej przez Kardynała Stanisława Dziwisza w Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie. 

  

Lanckorona pożegnała Metropolitę

  W Sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach niedaleko Łagiewnik w sobotę, 21 stycznia br.  miała miejsce uroczysta eucharystia odprawiona w podziękowaniu za 11-letnią posługę Metropolity Krakowskiego ks. Kardynała Stanisława Dziwisza.

 Wśród wielu zaproszonych gości z Premier RP. Beatą Szydło na czele oraz przedstawicielami najwyższych władz państwowych, delegacją gabinetu Prezydenta RP, Wojewodą Małopolskim, Prezydentem Krakowa a także posłami i senatorami Rzeczypospolitej Polskiej w uroczystej mszy uczestniczyli również przedstawiciele Gminy Lanckorona.

  W tej doniosłej uroczystości uczestniczyła również delegacja z Lanckorony, która jako jedyna reprezentował Powiat Wadowice. Gminę Lanckorona reprezentowali Wójt Gminy Tadeusz Łopata, Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Frączek a także przedstawiciel pracowników Urzędu Gminy Barbara Kucharska. 

  

  Po zakończeniu Mszy Świętej odbyło się w auli Sanktuarium Jana Pawła II spotkanie Kardynała Stanisława Dziwisza z delegacjami różnych środowisk, stowarzyszeń i samorządów.

  Wójt Gminy Tadeusz Łopata w kilku zdaniach podziękował Kardynałowi za wieloletnią posługę Metropolity Krakowskiego a także za okazane wsparcie dla Lanckorony podczas wydarzeń związanych z osuwiskami. „W tym czasie Kardynał był na miejscu w Lanckoronie wśród nas wszystkich pamiętam doskonale jak obchodząc wraz z jego eminencją miejsca dotknięte kataklizmem nie mogliśmy uwierzyć w skalę zniszczeń. To w tedy słowa Kardynała dały mi wielkie wsparcie nadzieję, że to wszystko będziemy w stanie naprawić, a mieszkańcom dotkniętym dramatem zapewnić dach nad głową”. Wspominał Wójt Tadeusz Łopata w rozmowie z ks. Kardynałem Stanisławem Dziwiszem.

  

  Podczas spotkania przedstawiciele Lanckorony podarowali w prezencie Kardynałowi Stanisławowi Dziwiszowi wierną replikę obrazu Matki Boskiej Lanckorońskiej.

  

  W odpowiedzi na życzenia i podziękowania za wieloletnią posługę ks. Kardynał życzył Lanckoronie, aby na powrót stała się miastem.

- Jestem pewien, że to się spełni życzę, aby Lanckorona ponownie stała się miastem to takie moje marzenie”- powiedział do delegacji z Lanckorony kardynał Stanisław Dziwisz.

  

  Kardynał Stanisław Dziwisz kończy swoją posługę Metropolity Krakowskiego 28 stycznia 2017 roku,  zastąpi go arcybiskup Marek Jędraszewski z diecezji łódzkiej.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane