Wydawnictwo Renoma

Zasłużone Towarzystwo w Kalwarii

29 stycznia 2017 12:23:32

  Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej zostało uhonorowane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego odznaką „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

  

Zasłużone Towarzystwo w Kalwarii

  Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej dr Augustyn Ormanty wręczył przedstawicielom Towarzystwa Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

  To prestiżowe wyróżnienie odebrali Prezes Towarzystwa Krystyna Duda oraz Wiceprezes Aleksander Cimer. W spotkaniu obecni byli również przedstawiciele Małopolskiego Związku Regionalnych Towarzystw Kultury, którzy wnioskowali do ministra o odznakę.

  Burmistrz Kalwarii Zebrzydowskiej przekazując odznakę złożył gratulacje licznie zgromadzonym członkom Towarzystwa podkreślił ich wieloletnie zaangażowanie na rzecz kultury i pielęgnowanie tradycji i historii Ziemi Kalwaryjskiej,

   Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej działa od 1979 roku. Stowarzyszenie aktywnie uczestniczy w życiu społeczności lokalnej. Działalność jest prowadzona w dwóch obszarach : kultywowanie tradycji lokalnych i ochrona dóbr kultury oraz organizacja wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych.

  W ramach kultywowania tradycji lokalnych jest prowadzona  Izba Muzealna, która  jednocześnie jest lokalem Towarzystwa. Znajduje się tutaj stała wystawa, na której zgromadzono zabytkowe meble, elementy wyposażenia warsztatu stolarskiego, przedmioty codziennego użytku, obrazy, plakaty i zdjęcia dawnej Kalwarii.

  Na stałe w życie społeczności Kalwarii wpisały się Wieczory Pieśni Patriotycznej organizowane przez TPKZ we współpracy z Centrum Kultury Sportu i Turystyki. Na wspólne śpiewanie przy akompaniamencie kapeli „U Panka” zapraszamy 3 maja i 11 listopada. Natomiast w lokalu Towarzystwa  członkowie i sympatycy spotykają się corocznie na wspólnym Kolędowaniu Przyjaciół Kalwarii.

  Towarzystwo Przyjaciół Kalwarii Zebrzydowskiej jest organizatorem wielu wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane