Wydawnictwo Renoma

Patriotyczne Walentynki

9 lutego 2017 19:02:17

  Dnia 14 lutego o godzinie 15.00 Młodzież Wszechpolska Wadowice po raz kolejny wyrusza na ulice papieskiego miasta z okolicznościowymi plakatami patriotycznymi. Akcja ma na celu promocję zdrowego i czynnego patriotyzmu, jak i przywrócenie prawdziwego znaczenia dnia św. Walentego. 

  

Patriotyczne Walentynki

  Patriotyzm  w  Polsce  jest  bardzo  mocno  naznaczony  martyrologią,  zanurzony  w cierpieniach, jakich nasz naród doświadczał przez ostatnie 300 lat. Brakuje w nim radości, entuzjazmu  i  pozytywnego  przekazu.  Patriotyzm  to  nie  tylko  pamięć  o  poległych  i  pozytywnego doznanych krzywdach – choć jest to oczywiście bardzo istotne. Patriotyzm narodu, który chce dokonywać wielkich rzeczy, który odważnie i bez kompleksów chce rozwijać się we współczesnym świecie, musi w pierwszym rzędzie opierać się o promocję pozytywnych postaw, posiadać w sobie olbrzymi ładunek narodowej dumy, radości i optymizmu. 

  Patriotyzm  jest  wartością,  która  nie  tylko  jest  dobra  i  pozytywna,  ale  się  również OPŁACA – wspólnoty, których członkowie cenią sobie życie wspólnotowe, które mają wysoką  samoocenę  są  silniejsze,  skuteczniejsze.  Patriotyzm  powinien  leczyć  z  narodowych kompleksów i prowadzić do tego, że obywatele zachowują się względem siebie uczciwie i solidarnie.

- W tym roku nawiązujemy do dwóch ważnych wydarzeń w historii naszego narodu. Przemianowania Związku Walki Zbrojnej w Armię Krajową, miało to miejsce 14 lutego 1942 roku. Następnie kilka miesięcy później, dokładnie 20 września 1942 roku powstały Narodowe Sił Zbrojne. Obie formacje są dla nas symbolami  pełnego  oddania  swojej  Ojczyźnie.  Polskie  podziemie  zbrojne, było największym ruchem oporu w okupowanej przez nazistów Europie. Po zakończeniu wojny wielu z żołnierzy nie złożyło broni i przeciwstawiło się narzuconej siłą radzieckiej władzy. Dziś żołnierze AK i NSZ to bohaterzy dla młodego pokolenia. Ich miłość do Polski była bezgraniczna za co chcemy im podziękować przypominając o nich tym plakatem – informuje  Michał Frączek Prezes Młodzieży Wszechpolskiej Wadowice.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane