Ewakuacja przedszkola w Wadowicach

7 marca 2017 08:42:11

  17 dzieci oraz personel Przedszkola nr 3 w Wadowicach zostało ewakuowanych w związku z pożarem, do jakiego doszło w pomieszczeniu piwnicznym budynku.

  

Ewakuacja przedszkola w Wadowicach

  Chwile grozy przeżyły dzieciaki oraz personel Przedszkola Publicznego Nr 3 w Wadowicach. We wtorek 7 marca rano doszło do wybuchu pożaru w jednym z pomieszczeń piwnicznych budynku przy ul. Lwowskiej. Nie znana jest przyczyna wybuchu pożaru, wiadomo tylko, że zajęły się opakowania kartonowe składowane tam po produktach spożywczych.

  Pożar spowodował duże zadymienie, które znalazło ujście w korytarzach i pomieszczeniach przedszkolnych, bibliotecznych i OPP. Ewakuowanych zostało 17 dzieci,  które zdążyły już przyjść do przedszkola oraz personel (łącznie 36 osób).

  Przybyli na miejsce strażacy szybko opanowali ogień i przystąpili do oddymiania pomieszczeń. Nie było osób poszkodowanych.

  W akcji ratowniczej brało udział jedenaście zastępów z PSP w Wadowicach oraz jednostki OSP z Wadowic, Choczni i Jaroszowic, przy współpracy z Wydziałem Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Wadowicach. W czasie akcji ratowniczej wystąpiły utrudnienia w ruchu drogowym na ul. Lwowskiej oraz ulicach Cichej i Poprzecznej, a kierowanie ruchem przejęli funkcjonariusze policji.

  Wychowankowie przedszkola uczestniczyli w zajęciach zorganizowanych przez pedagogów. W budynku Biblioteki gdzie się znajdywali, odbyły się zajęcia edukacyjne ze strażakami oraz odwiedziła je zastępczyni burmistrza Wadowic Ewa Całus.

  Przedszkolaki szybko zapominały o nietypowej porannej sytuacji, ochoczo bawiąc się otrzymanymi maskotkami oraz odpowiadając na pytania dotyczące bezpieczeństwa.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane