Dzień Kobiet w Bibliotece

9 marca 2017 17:42:27

  Dzień Kobiet w Wadowickiej Bibliotece Publicznej zaczęliśmy świętować wykładem  poświęconym sytuacji kobiet w państwach muzułmańskich. 

  

Dzień Kobiet w Bibliotece

  Prelekcja Pani Anji Weiss przeznaczona była dla uczniów gimnazjów i szkół średnich, którzy tłumnie zjawili się z tej okazji w Bibliotece. Młodzież zapoznała się z tematyką związaną z Islamem i sytuacją kobiet w tym społeczeństwie. Pani Anja poruszyła również kwestię zakrycia ciała, wykształcenia i aktywności zawodowej kobiet. Na ciekawej i barwnej prezentacji uczniowie mogli zobaczyć jak wygląda arabskie wesele muzułmańskie i arabskie wesele chrześcijańskie. Nie zabrakło też pokazu tradycyjnego muzułmańskiego stroju.


  Wieczorem na spotkaniu „Z Biblioteką łatwiej być kobietą” gościliśmy specjalistki od kobiecego piękna, Magdalenę Kowalczyk, właścicielkę Atelier Mody, projektantkę i stylistkę, która podpowiedziała naszym Panią, jak stylowo wyglądać na co dzień, przedstawiła swoją kolekcję i trendy na nadchodzący rok. Paulę Pacut – Smajek – dietetyczkę, która poradziła jak dbać o siebie, zdrowo się odżywiać, chętnym Panią badała stan ciała oraz indywidualnie doradzała w kwestiach diety. Danutę Gumulak – wizażystkę, która dała naszym gościom garść cennych wskazówek, o tym jak poprawnie wykonać codzienny makijaż, udzieliła również porad kosmetycznych. Przedstawiła jak poprawnie dbać o swoją cerę, by codziennie wyglądać kwitnąco.


  Zebrane Panie chętnie oddały się w ręce naszych specjalistek. Każda z obecnych otrzymała pamiątkowy prezent. Dzień kobiet urozmaicony został o słodki poczęstunek podarowany przez firmę Pań Zofii i Anny Zemanek. Tak w miłym „babskim” gronie spędziłyśmy 8 marca w Wadowickiej Bibliotece Publicznej, oby więcej takich spotkań!

KM

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane