Premier Beata Szydło w Ryczowie

2 maja 2017 15:25:58

  Prezes Rady Ministrów Beata Szydło wzięła udział w uroczystościach z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, zorganizowanych w Ryczowie przez wójta gminy Spytkowice Mariusza Krystiana.

  

Premier Beata Szydło w Ryczowie

  Gościem specjalnym obchodów Dnia Flagi Rzeczypospolitej  w Ryczowie była Premier Beata Szydło. Uroczystości, zorganizowane przez wójta gminy Spytkowice Mariusza Krystiana, rozpoczęto wciągnięciem flagi państwowej na maszt i odśpiewaniem hymnu państwowego przy akompaniamencie Gminnej Orkiestry Dętej z Ryczowa pod batutą druha Szymona Piątka, która zajęła się też oprawą muzyczną uroczystości.

  Kompanię Honorową PSP wystawiła Komenda powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Wadowicach, natomiast Poczet flagowy wystawiła 8 Baza Lotnictwa Transportowego w Krakowie Balicach. Dowódcą uroczystości, który złożył raport Pani Premier, był st. kpt. tomasz Kasperek.

  

  

- Dzisiaj jest wielkie święto, Święto Biało-Czerwonej, wpisujące się w te dni, kiedy przypominamy o polskiej tradycji, o polskiej kulturze, języku, patriotyzmie, o tym wszystkim, co ważne jest dla Polaków, bez względu na to, gdzie mieszkają i kim są. Biało-Czerwona nas łączy i będzie łączyć nawet w tedy, kiedy niektórzy próbują nas dzielić. I zrobić musimy wszystko, by łączyła nas właśnie Biało-Czerwona.

Hymn, godło i flaga - polskie symbole. Symbole, które są ważne dla Polaków od wieków, które sprawiają, że pamiętamy o naszej historii, pamiętamy o naszej tradycji. Pamiętamy, skąd jesteśmy i sprawiają, że jesteśmy silniejsi - mówiła w Ryczowie Premier Beata Szydło

  Premier spotkała się też z mieszkańcami gminy, a panie z poszczególnych Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały okazałe mazurki oraz inne wypieki.

  W sali widowiskowej Wiejskiego Domu Kultury Premier Beata Szydło wysłuchała koncertu  „Ku Chwale Biało-Czerwonej” w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Wadowicach.

 Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane