Artykuł archiwalny

SOBOTA ZE SCOOBY DOO

15 maja 2017 23:26:45

  W sobotę (13.05.2017) w Wadowicach harcerze Hufca Ziemi Wadowickiej uczestniczyli w grze terenowej HarcHraTer. Tegoroczna edycja miała charakter gry detektywistycznej. Została przygotowana przez dwie drużyny z Wysokiej – 7 Druynę Starsziharcerską „Centrum” oraz 18 Drużynę Harcerską „Bajkonators”. 

  

SOBOTA ZE SCOOBY DOO

  Fabuła gry oparta była na popularnym serialu animowanym Scooby Doo. Zadaniem patroli było wyśledzenie potwora widzianego ostatnio w kilku miejscach w Wadowicach. Potwór zagrażał Komendantowi Hufca, należało więc go odszukać.

 

  Mimo mało przyjaznej aury ponad 60 detektywów wyruszyło przystąpiło do akcji. Zdobywanie odcisków potwora wiązało się w wykonaniem różnorodnych zadań. Należało wykazać się nie tylko sprytem i spostrzegawczością, ale również wiedzą i praktycznymi umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy.

  Harcerze pomagali m.in. potrąconemu rowerzyście, osobie z zawałem serca, poparzeniem chemicznym, czy poszkodowanemu porażonemu prądem. Były panikujące dzieci, laboratorium chemiczne,  tor przeszkód z przenoszeniem rannych na noszach i budowanie pojazdów.

  Dużym zaskoczeniem dla uczestników było udzielanie pomocy osobom mówiącym w obcym języku, w tym przypadku po angielsku i niemiecku. Po wykonaniu zadań i portretu „poszukiwanego” należało porównać zdobyte odciski z prawdziwym śladem potwora. Nasi detektywi spisali się na medal.

  Potwór został zdemaskowany na Wenecji. W nagrodę dla wszystkich uczestników czekała kiełbaska z ogniska, lody oraz przejażdżka na koniach.

  Współzawodnictwo odbywało się w dwóch kategoriach. Pośród drużyn harcerskich wygrały patrole z 1 DH Błękitna (Frydrychowice) oraz  z 7 DH "Omega" i 125 DH "Zośka" (Mucharz). Pośród patroli starszoharcerskich najlepsze były „Pajątaki z Badylem” (zespół łączony z Kalwarii i Wadowic) oraz 9 DSTH „Ewenement” (Budzów). Gratulujemy!

  Dziękujemy wszystkim, którzy pomagali nam w przygotowaniach imprezy, szczególnie osobom niezwiązanym z harcerstwem, którzy poświęcili swój prywatny czas i włączyli się w organizację zajęć.

  

  Przedsięwzięcie zostało zorganizowane przy wsparciu Gminy Wadowice.

Tekst i foto: Katarzyna Lasek

 

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane