Wadowickie Święto Teatru

16 maja 2017 13:43:34

  W najbliższy weekend 19-20-21 maja dla wszystkich miłośników teatru zapowiada się prawdziwe święto. Wadowickie Centrum Kultury zaprasza na Spotkania Teatralne „ZGRAJA”, które w tym roku poszerzone zostały o Teatralną Noc Muzeów. Spektakle odbywać się będą w różnej przestrzeni miejskiej, a swoją obecnością zaszczyci festiwal sam Wojciech Pszoniak z kultowym spektaklem pt. „Belfer”.

  

Wadowickie Święto Teatru

  Wadowickie Spotkania Teatralne „Zgraja”, to ogólnopolski festiwal z wieloletnimi tradycjami, w tym roku będzie miał 44. odsłonę. Przez trzy dni jego trwania na deskach scen: kameralnej i teatralnej, w WCK zaprezentuje się 10 różnorodnych spektakli konkursowych, wyłonionych w drodze eliminacji spośród 31 zgłoszonych do konkursu.

  Każdy z nich reprezentuje odmienną stylistykę i konwencję. Zespoły walczyć będą o główną nagrodę, Teatralną Maskę, przyznawaną przez specjalnie powołane jury oraz Maskę Młodych przyznawaną przez reprezentantów poszczególnych grup teatralnych. Nagrody – unikatowe rzeźby – wykonał specjalnie wadowicki artysta Krzysztof Kadłubowski.

  

  Oprócz spektakli konkursowych, w piątek 19 maja o godz 19:00 odbędzie się pokaz spektaklu pt. „#allONE” wadowickiego Teatru Sokół, a dzień później widzowie będą mogli zobaczyć spektakle plenerowe: o godz. 19:00 w ogrodzie przy ul. Kościelnej „Rękodzieło artystyczne” w wykonaniu Teatru Figur Kraków, o 20:30 na ul. Kościelnej „Beczkę śmiechu” autorstwa Teatru Na Walizkach oraz o 22:30 na wadowickim rynku pokaz fireshow w wykonaniu Grupy Lumen Noctis.

  W niedzielę 21 maja o godz. 19:00 festiwal zakończy kultowy już spektakl pt. „Belfer” w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka.

  

  Od dwóch lat wsparcia Festiwalowi udziela Uniwersytet Jagielloński obejmując honorowym patronatem wszystkich „Zgrajowiczów”. WST to nie tylko kompozycja spektakli, warsztatów, ale również nagromadzenie burzliwych dyskusji i emocji. Czas wzruszeń, pozytywnych wibracji, ciekawych doświadczeń oraz nawiązywania nowych znajomości. Festiwal istnieje od lat, ale co roku jest inny bo zmieniają się uczestnicy, którzy wpływają na jego atmosferę.

  Szczegółowy program Festiwalu dostępny jest na stronie www.wck.wadowice.pl

  Wstęp na wszystkie spektakle konkursowe jest bezpłatny.

    

  Bilety na spektakl pt. „#allONE” w wykonaniu Teatru „Sokół” w cenie 10 zł oraz na spektakl pt. „Belfer” w wykonaniu Wojciecha Pszoniaka w cenie 60 zł (przedsprzedaż) oraz 80 zł ( w dniu spektaklu) dostępne są w sekretariacie WCK, kasie kina „Centrum” oraz do nabycia poprzez stronę www.wck.wadwice.pl

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane