Targi Andrychów 2017

Zagrali Świętemu Wadowiczaninowi

19 maja 2017 15:41:30

  Już po raz osiemnasty, nie licząc zagranicznych występów w Watykanie i we Włoszech, strażackie orkiestry zagrały w Wadowicach Janowi Pawłowi II. Koncert zorganizowano pod Patronatem Honorowym Metropolity Krakowskiego abpa Marka Jędraszewskiego.

  

Zagrali Świętemu Wadowiczaninowi

  Koncert Orkiestr Strażackich w dniu urodzin św. Jana Pawła II, to w Wadowicach kilkunastoletnia już tradycja. 18 maja na Placu Jana Pawła II strażacy zagrali Największemu Wadowiczaninowi po raz osiemnasty, nie licząc zagranicznego koncertowania.

  Organizatorem Koncertu „Strażacy Świętemu Janowi Pawłowi II w Hołdzie” były: Ochotnicza Straż Pożarna w Choczni oraz Zarząd Oddziału Powiatowego Związku OSP RP w Wadowicach.

 Pomysł zorganizowania koncertów orkiestr strażackich poświęconych Ojcu świętemu Janowi Pawłowi II powstał w Wadowicach. w gronie trzech osób: druha Józefa Cholewki, druha Mariana Sołtysiewicza oraz nieżyjącego już ś.p. płk. Władysława Balickiego - pierwszego kapelmistrza orkiestry OSP w Choczni.  W czwartkowym koncercie wystąpiły połączone orkiestry strażackie OSP Chocznia, OSP Klecza oraz OSP Łącko, które zagrały pod dyrekcją Kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej w Nowym Sączu ppłk. dr hab. Stanisława Strączka. W koncercie wystąpili również soliści: Małgorzata Duda, Iwona Gałysa oraz Mieczysław Błaszczyk.

  Zgromadzona na Placu Jana Pawła II publiczność miała okazję wysłuchania m.in. takich utworów, jak:  Marsz, Marsz Polonia, Abba Ojcze, Serce w Plecaku, African Symphony, New York, New York, Happy hour oraz Góralu, czy ci nie żal.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane