Targi Andrychów 2017

Kremówki „U Lenia” najlepsze w Wadowicach

19 maja 2017 21:22:43

  Wadowicka Cukiernia „U Lenia” wygrała pierwszy Konkurs Cukierniczy na Najlepszą Wadowicką Kremówkę. Z tej właśnie cukierni kremówka najbardziej zachwyciła podniebienie Ewy Wachowicz.

  

Kremówki „U Lenia” najlepsze w Wadowicach

  Podczas Dnia Kultury Lokalnej, zorganizowanego przez wadowicki samorząd w dniu 19 maja br., panie z Kół Gospodyń Wiejskich przygotowały ciasta oraz wyroby i potrawy regionalne.

  Na wadowickim rynku mieszkańcy papieskiego grodu mogli skosztować na tradycyjnych stołach wiejskich produktów przygotowanych przez: Koło Gospodyń „Zarąbianki” w Kleczy, Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Jaroszowice - Zbywaczówka, Koło Gospodyń Wiejskich w Choczni, Stowarzyszenie Rozwoju Wsi „Pod Jaroszowicką Górą” oraz Stowarzyszenie Kobiet Wiejskich w Wysokiej.

  W tym dniu przeprowadzono również Pierwszy Konkurs Cukierniczy na Najlepszą Wadowicką Kremówkę. Do konkursu stanęło sześć cukierni. Decyzją jury, które pod przewodnictwem Ewy Wachowicz oceniało przygotowane kremówki metodą „ślepej próby”, najlepsza kremówka pochodziła z Cukierni „U Lenia”.

  Jury przyznało też wyróżnienie dla Cukierni „Iza”. Do konkursu swoje kremówki zgłosiły jeszcze: Cukiernia „Czernichów”, Cukiernia „Galicjanka”, Kawiarnia „Sisters słodko-pikantne” oraz Cukiernia „Wadowice”.

  Nie zabrakło także muzycznych atrakcji. Na scenie zaprezentowali się lokalni artyści, m.in.: Potok Słów, Breff, Huczi Kuczi, a wieczorem odbył się koncert Orkiestry Symfonicznej Państwowej Szkoły Muzycznej w Wadowicach.

 Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane