Artykuł archiwalny

Zakopane zaprasza na Dzień Powiatu Wadowickiego

11 sierpnia 2017 06:47:36

  Gdzie najlepiej promować nasz powiat? Tam, gdzie odpoczywa kilkaset tysięcy turystów z Polski i zagranicy. Najbliższa sobota w Zakopanem upłynie pod znakiem „Dnia Powiatu Wadowickiego”. Zespoły oraz wystawcy z naszego regionu po raz pierwszy zaprezentują się na Europejskich Targach Produktów Regionalnych. 

  

Zakopane zaprasza na Dzień Powiatu Wadowickiego

  Dzień Powiatu Wadowickiego w zimowej stolicy Polski rozpocznie się w sobotę (12.08) o 11:00 i potrwa do późnych godzin wieczornych.

- Na targi zapraszamy również mieszkańców naszego powiatu, którzy akurat w sobotę będą wypoczywać w Zakopanem bądź jego okolicach – zachęcają organizatorzy.

  

  A warto. Na scenie usytuowanej na górnej równi krupowej w Zakopanem zaprezentują się bowiem Lokalne Grupy Działania, a także zespoły i twórcy ludowi prezentujący dorobek artystyczny i kulturalny powiatu wadowickiego. Na stoiskach przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich i gminne ośrodki kultury będzie można z kolei skosztować lokalnych produktów.

- Mamy nadzieję, że dzięki temu zachęcimy wszystkich do odwiedzenia rodzinnych stron Papieża-Polaka, a współpraca z powiatem tatrzańskim zaowocuje uczestnictwem powiatu wadowickiego w kolejnych edycjach Europejskich Targów Produktów Regionalnych – zapowiadają organizatorzy imprezy, czyli Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury.

  VIII Europejskie Targi Produktów Regionalnych potrwają aż pięć dni. Rozpoczną się w piątek (11.08), a zakończą we wtorek (15.08). Oprócz naszego powiatu zaprezentują się na nich zespoły oraz wystawcy ze słowackiego Popradu (piątek), Podhala (niedziela) czy Powiatu Jędrzejowskiego (poniedziałek). W ostatnim dniu targów, czyli we wtorek (15.08) zaplanowano z kolei festiwal oscypka i serów wszelakich.

- Jak co roku w sierpniu na zakopiańskiej Górnej Równi Krupowej swoje produkty zaprezentują producenci m.in żywności regionalnej z kraju oraz z zagranicy. Będzie to doskonała okazja do zapoznania się z dziedzictwem kulinarnym różnych regionów Europy. Sierpień to czas gdy pod Tatrami odpoczywa kilkaset tysięcy turystów z Polski i z całego świata. Dla nich więc Europejskie Targi Produktów Regionalnych będą wyprawą w najciekawsze zakątki autentycznej Polski i Europy – bez tandety i rzeczy, które przez globalizację obecne są w dzisiejszych czasach wszędzie – mówią organizatorzy.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane