Wydawnictwo Renoma

Pielgrzymowanie na motorach

27 sierpnia 2017 21:14:48

  Pielgrzymka Motocyklistów od lat cieszy się dużym zainteresowaniem nie tylko motocyklistów i ich rodzin, ale również mieszkańców, którzy z zainteresowaniem podziwiają jeźdźców na stalowych rumakach. W tym roku w Ogólnopolskiej Pielgrzymce Motocyklistów do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej uczestniczyło ponad tysiąc osób.

  

Pielgrzymowanie na motorach

  Z Wadowic motocykliści biorący udział w IX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Motocyklistów wyruszyli do Kalwarii Zebrzydowskiej. W sobotę 26 sierpnia br. kawalkada stalowych rumaków przemknęła ulicami w asyście policji, aby stawić się przy Sanktuarium Maryjno-Pasyjnym w Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam na ołtarzu polowym od strony Ukrzyżowania została odprawiona Msza św. pod przewodnictwem ks. dziekana Wiesława Cygana, proboszcza parafii św. Józefa w Kalwarii Zebrzydowskiej.

  Pielgrzymka Motocyklistów wzbudza coraz większe zainteresowanie, a pielgrzymi, którzy do Kalwarii przybyli na motocyklach, modlili się o opiekę Matki Bożej Kalwaryjskiej oraz o szczęśliwe podróżowanie dla wszystkich motocyklistów i ich rodzin.

  

  

- Dobrze, że takie zainteresowanie ma miejsce, bo przecież też te zainteresowania pozwalają tworzyć wspólnoty, w których ludzie nawiązują kontakty przyjaźni, życzliwości, dobra i umiejętności troski jednych o drugich - mówił podczas homilii ks. Wiesław Cygan.

  We Mszy św. uczestniczyli motocykliści wraz z rodzinami m.in. z Wadowic, Kalwarii Zebrzydowskiej, Krakowa, Lublina, Gorzowa Wielkopolskiego, Szczecina oraz Warszawy.

  Organizatorami IX Ogólnopolskiej Pielgrzymce Motocyklistów Śladami Jana Pawła II była grupa motocyklistów „Zawsze Wolni” z Kalwarii Zebrzydowskiej.
Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane