Wydawnictwo Renoma

Ogólnopolski Festiwal Piosenki w Andrychowie

18 października 2017 18:19:48

  Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie zaprasza do udziału w konkursie Fabryka Muzyki Niezwykłej – Ogólnopolski Festiwal Piosenki w Andrychowie.

  

Ogólnopolski Festiwal Piosenki w Andrychowie

  Część konkursowa Festiwalu odbędzie się 19 listopada 2017 r. w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie.
  Warunkiem uczestnictwa jest przygotowanie i wykonanie dwóch piosenek w języku polskim, w tym obowiązkowo jednej piosenki z tekstem Wojciecha Młynarskiego.

  W czasie wykonywania utworów dopuszcza się jedynie akompaniament własny grany na żywo (bez półplaybacku). Soliści i zespoły przyjmowani są do udziału w konkursie na podstawie nadesłanych nagrań.
Wiek uczestników: powyżej 16 lat.

  
Termin zgłoszeń mija 9 listopada.
  Laureaci głównych nagród zostaną zaproszeni do występu podczas recitalu Piotra Machalicy „Mój ulubiony Młynarski”.

Zapraszamy do udziału w Festiwalu!

  Szczegółowe informacje dotyczące udziału w Konkursie (m.in. Regulamin i Karta zgłoszenia) dostępne na stronie internetowej www.kultura.andrychow.eu/fabryka oraz na profilu FB FabrykaMuzykiNiezwyklej

     

  Festiwal to także goście i koncerty gwiazd, w trakcie trwania Festiwalu na andrychowskich scenach wystąpią następujący artyści:

   

19 listopada, godz. 19:00 | Miejski Dom Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7

Recital Piotra Machalicy „Mój ulubiony Młynarski” 

  Recital to hołd składany Mistrzowi przez Piotra Machalicę, który Jego piosenki śpiewa od zawsze. Tym razem jednak powstał koncert Machalicy (przeplatany opowieścią i poezją) składający się wyłącznie
z utworów, które wyszły spod pióra Mistrza. Są to piosenki zarówno autorskie, jak i znakomite przekłady, które stały się ważną częścią polskiej kultury.

    

26 listopada, godz. 18:00 | Miejski Dom Kultury w Andrychowie, przy ul. Szewskiej 7.

KONCERTY: BESIDES, KASIA KOWALSKA „The Best Of” akustycznie, LADY PANK akustycznie


godz. 18.00 | BESIDES – support
godz. 19.00 | Koncert KASIA KOWALSKA „The Best Of” akustycznie
godz. 21.00 | Koncert LADY PANK akustycznie

   

KASIA KOWALSKA

  Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Każdy z jej albumów pokrył się kilkakrotną platyną. Obecna na scenie muzycznej już od ponad 20 lat. Choć od wydania pierwszej płyty minęło wiele czasu i wiele w jej życiu się wydarzyło, to pewne rzeczy pozostały niezmienne: jej niecodzienna wrażliwość na dźwięk, miłość do muzyki i pasja z jaką ją wykonuje.

   

LADY PANK

  Jedna z najbardziej legendarnych formacji rockowych w Polsce. Jan Borysewicz, Janusz Panasewicz, Krzysztof Kieliszkiewicz, Kuba Jabłoński oraz gościnnie Wojciech Olszak wykonają swoje największe przeboje w niecodziennych, akustycznych aranżacjach. Specjalnie przygotowana scenografia, światła oraz doskonała forma zespołu stworzą show, podczas którego trzypokoleniowa publiczność Lady Pank będzie miała okazję usłyszeć największe przeboje w niezwykłych, klimatycznych wersjach. Nie zabraknie energii, z której słynie na koncertach zespół Jana Borysewicza.

   

BESIDES

  W zaledwie trzy lata stał się jednym z najpopularniejszych zespołów na polskiej scenie post-rockowej. Kwartet, który grając niszowy gatunek muzyki, podbił serca milionów ludzi w Polsce podczas telewizyjnego talent show – Must Be The Music, zdobył główną nagrodę w ósmej edycji programu. W 2013 roku Besides wydał debiutancki album „We Were So Wrong”, który został świetnie przyjęty przez fanów i krytykę. Liczne pozytywne recenzje oraz koncerty o niepowtarzalnym klimacie, wzbogacone o wizualizację, sprawiły, że zespół w krótkim czasie stał się jednym z czołowych przedstawicieli gatunku.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane