Wydawnictwo Renoma

Albośmy to jacy tacy

23 października 2017 12:29:13

  Programem artystycznym „Albośmy to jacy tacy” Ludowy Zespół Pieśni i Tańca Andrychów uświetnił Jubileusz 20-lecia swej artystycznej działalności. Jubileuszowa Gala odbyła się w sali Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie.

  

Albośmy to jacy tacy

  Z okazji 20-lecia działalności Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca Andrychów, w sobotę 21 października w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie miał miejsce Koncert Jubileuszowy, podczas którego zespół zaprezentował program „Albośmy to jacy tacy”, będący wiązanką tańców krakowskich i pogranicza śląsko-krakowskiego, z dodatkiem tańców narodowych. Choreografem zespołu jest Urszula Wiśniowska, a kierownikiem muzycznym Leon Majkut.

  Zespół powstał z inicjatywy Zofii Wanat i chociaż początki działalności nie należały do łatwych, to Zespół w swojej 20-letniej działalności artystycznej ma na swym  koncie wiele sukcesów. Dzisiaj LZPiT Andrychów działa przy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie, skupia 60 osób, a w skład zespołu wchodzą grupy: dziecięca i dorosłych, oraz kapela.

  

  

  LZPiT Andrychów przypomina i popularyzuje autentyczną muzykę, śpiew, tańce i zwyczaje, głównie Krakowiaków Zachodnich. W swoim bogatym repertuarze ma program „Na andrychowskim rynku”, suitę tańców krakowskich, pieśni ludowe i utwory biesiadne oraz pieśni kościelne, kolędy i pastorałki.

  Podczas Jubileuszowej Gali odbyła się uroczystość wręczenia medali nadanych przez Prezydenta RP oraz Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej uhonorował odznaczeniami państwowymi osoby zasłużone w działalności społecznej i ratowniczo-gaśniczej oraz pracowników jednostek organizacyjnych w Andrychowie.

  Uroczystego wręczenia odznaczeń w imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dokonał Dyrektor Generalny Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego Szymon Strzelichowski, w asyście burmistrza Andrychowa Tomasza Żaka.

  Za zasługi w działalności na rzecz obrony przeciwpożarowej Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczony został Zygmunt KołodziejczykBrązowym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali: Zbigniew Bylica, Włodzimierz Fary, Andrzej Góra.

  Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medalem Złotym za długoletnią służbę odznaczeni zostali: Grażyna Łoboda, Elżbieta Mróz, Andrzej Szafrański.

  

  Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego nadał Odznakę Honorową „Zasłużony dla Kultury PolskiejLudowemu Zespołowi Pieśni i Tańca Andrychów.

  Uroczystego wręczenia Odznaki Honorowej dokonali: Dyrektor Generalny MUW w Krakowie Szymon Strzelichowski oraz burmistrz Andrychowa Tomasz Żak, który wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Andrychowie przekazał na ręce przedstawicieli Zespołu Jubilata List Gratulacyjny.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane