Wydawnictwo Renoma

Z cukrzycą można normalnie żyć

24 października 2017 21:38:20

  W piątkowy wieczór (20 października) w Wadowickiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie z Leszkiem Bartołdem – autorem książki „Z cukrzycą po górach”.

  

Z cukrzycą można normalnie żyć

  Pan Leszek od blisko 40 lat zmaga się ze „słodką panią” czyli cukrzycą. Mimo problemów zdrowotnych nie poddaje się i wciąż realizuje swoją pasję, jaką są górskie wędrówki. Autor zwiedził m.in. Słowacki Raj, Bieszczady, Babią Górę oraz Wielką Rycerzową w Żywieckim Parku Krajobrazowym.

   

  Podczas piątkowego spotkania Pan Leszek przybliżył słuchaczom swoją 4-dniową wyprawę w Bieszczady. Opowiedział o trudnościach z jakimi zmierzył się na górskich szlakach, o faunie i florze tamtejszych regionów oraz o samokontroli, która w przypadku diabetyków jest nieodłącznym elementem życia, a tym bardziej wszelkiej aktywności fizycznej. Prelekcji towarzyszyła prezentacja pięknych fotografii, dokumentujących tę niezwykłą wyprawę. Słuchacze mieli okazję zobaczyć Połoninę Caryńską, Tarnicę, Halicz, Wołosate, Małą i Wielką Rawkę czy Krzemieniec, gdzie stykają się trzy granice: polska, słowacka oraz ukraińska.  Uczestnicy spotkania  wysłuchali również krótkiej audycji radiowej Radia Bielsko, gdzie autor opowiadał o swoich górskich wędrówkach, a także o debiutanckiej książce, którą skierował głównie do osób borykających się z wszelkimi niepełnosprawnościami.

   

  Historia Pana Leszka udowadnia, że nie ma rzeczy niemożliwych. Daje również chorym ludziom nadzieję na pokonanie własnych słabości i motywację do walki z ograniczeniami.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane