Wydawnictwo Renoma

Sportowa Gala w Mucharzu

30 października 2017 10:48:46

Gmina Mucharz była gospodarzem podsumowania tegorocznej edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin w Małopolsce. W grupie gmin do 5 tys. mieszkańców gmina Mucharz zdobyła w tych zmaganiach wysokie, trzecie miejsce w Małopolsce oraz trzynaste miejsce w kraju.

W Mucharzu odbyła się uroczystość podsumowania XXIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin Małopolska 2017. Honorowym patronat nad tą największą masową imprezą sportową w Małopolsce sprawował  Marszałek Województwa Małopolskiego, a gospodarzem finałowej Gali w Mucharzu był wójt gminy Mucharz Wacław WądolnyUroczystość święta sportu masowego uświetniły występy artystyczne w wykonaniu dzieci i młodzieży ze szkół z gminy Mucharz.

W Gali wzięli udział przedstawiciele miast i gmin - głównych organizatorów XXIII STMiG z burmistrzami i wójtami oraz koordynatorami sportowymi poszczególnych samorządów, zwycięzcy Gminnego Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej, rozegranego w ramach Wojewódzkiego Finału oraz ich opiekunowie.

Wojewódzką Galę w Mucharzu zaszczycili swoją obecnością m.in. Dyrektor Kancelarii Zarządu Województwa Małopolskiego Witold Kochan, Dyrektor Departamentu Turystyki i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Tomasz Urynowicz, członkowie Wojewódzkiej Komisji XXIII edycji Sportowego turnieju Miast i Gmin z przewodniczącą Zofią Czupryną, członkowie zarządu  oraz działacze Małopolskiego TKKF na czele z prezesem Leszkiem Tytką, samorządowcy gminy Mucharz z przewodniczącą Rady Gminy Anną Filą, dyrektorzy szkół, nauczyciele i działacze stowarzyszeń sportowych, panie z Kół Gospodyń Wiejskich gminy Mucharz.

Podczas uroczystości uhonorowano organizatorów XXIII STMiG, który z inicjatywy krajowej Federacji Sportu , przy wsparciu Ministerstwa Sportu i turystyki, został przeprowadzony na terenie całego kraju, w tym również w miastach i gminach województwa małopolskiego. Turniej przeprowadzono w okresie od 26 maja do 1 czerwca br. w ramach Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich.

W ramach turnieju łącznie zorganizowano blisko 1700 imprez turniejowych, w których wystartowało blisko 120 tysięcy uczestników.

Podczas Sportowej Gali dokonano wręczenia Pucharów Marszałka Województwa Małopolskiego oraz  medali zwycięzcom Gminnego Młodzieżowego Turnieju Piłki Nożnej rozegranego w gminie Mucharz w ramach Wojewódzkiego Finału STMiG Małopolska 2017.

Turniej piłkarski został rozegrany w dwóch kategoriach. W kategorii młodszej - szkoły podstawowe oraz w kategorii starsze - gimnazja.

W Młodzieżowym Turnieju Piłki Nożnej w grupie młodszej I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Mucharzu Drużyna nr 1 z opiekunką Jolantą de Abgaro Zachariasiewicz. II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Mucharzu z opiekunem Katarzyną Lenart-Wolf. III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Świnnej Porębie z opiekunem Dariuszem ProrokiemMiejsce czwarte zajęła Szkoła Podstawowa w Jaszczurowej, piąte miejsce Szkoła Podstawowa w Świnnej Porębie (II drużyna), a szóste miejsce Szkoła Podstawowa w Jaszczurowej.

W grupie starszych I miejsce zajęło Gimnazjum w Mucharzu (I drużyna),  II miejsce zajęło Gimnazjum w Mucharzu (II drużyna), III miejsce Gimnazjum w Mucharzu (III drużyna). IV miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Świnnej Porębie (VII klasa), V miejsce Gimnazjum w Mucharzu (IV drużyna) oraz VI miejsce Szkoła Podstawowa w Mucharzu (VII klasa).

Głównym punktem sportowej Gali w Mucharzu było rozdanie Pucharów i nagród zwycięzcom XXIII Sportowego Turnieju Miast i Gmin Małopolska 2017. W wyniku dokonanej klasyfikacji zwycięzcami XXIII edycji Sportowego Turnieju Miast i gmin Małopolska 2017 w poszczególnych grupach wg liczby mieszkańców zostali:

- w grupie do 5 tys. mieszkańców: gmina Rytro,

- w grupie do 7,5 tys. mieszkańców: gmina Drwinia,

- w grupie do 15 tys. mieszkańców: gmina Łapanów,

- w grupie do 40 tys. mieszkańców: miasto Gorlice,

- w grupie ponad 100 tys. mieszkańców: miasto Tarnów.

W kategorii gmin do 5 tys. mieszkańców miejsce trzecie zdobyła gmina Mucharz, w imieniu której Puchar oraz nagrodę odebrał wójt tej gminy Wacław Wądolny.