Wydawnictwo Renoma

Zapraszamy na Narodowe Święto Niepodległości – przyjdźcie całymi rodzinami!

9 listopada 2017 14:42:17

  99 lat temu Polska odzyskała wolność, a razem z Nią odrodziły się Wadowice. Z tej okazji starosta wadowicki Bartosz Kaliński zaprasza wszystkich mieszkańców na współorganizowane przez Powiat Wadowicki obchody Narodowego Święta Niepodległości.

  

Zapraszamy na Narodowe Święto Niepodległości – przyjdźcie całymi rodzinami!

  Uroczystość rozpocznie się w sobotę o godzinie 10:00 w kościele św. Piotra Apostoła od krótkiego słowno-muzycznego przedstawienia przygotowanego przez uczniów wadowickiego "Gimpla" (1 LO). Będzie ono wprowadzeniem do Mszy św. za Ojczyznę.

- Każdy uczestnik otrzyma od nas okolicznościową biało-czerwoną chorągiewkę – mówi starosta wadowicki Bartosz Kaliński.

  Po Eucharystii przejdziemy w asyście orkiestry dętej OSP Klecza i OSP Chocznia pod pomnik 12 Pułku Piechoty, gdzie ok. 11:30 oddamy hołd walczącym i poległym za Ojczyznę. - Ale będziemy wspominać nie tylko ich. Oddamy cześć także wszystkim naszym patriotom, którzy o Polskę walczyli piórem, słowem, muzyką, godnym życiem, w którym nie brakło przekazywanej z pokolenia na pokolenie pamięci o wolnej Ojczyźnie. Bądźmy tego dnia razem i pamiętajmy, że jest to radosne święto – zaprasza Bartosz Kaliński.

  

Dalszą część obchodów organizuje Gmina Wadowice, która po części oficjalnej zaprasza na Rynek na piknik patriotyczny.  

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane