Wydawnictwo Renoma

Niepodległościowe uroczystości w Wadowicach

11 listopada 2017 19:54:25

  Wyjątkowo licznie, bez względu na podziały polityczne i ideologiczne, wadowiczanie wzięli udział tegorocznych obchodach Święta Niepodległości.

  

Niepodległościowe uroczystości w Wadowicach

  Uroczystości niepodległościowe w Wadowicach rozpoczęto Mszą św. odprawioną za Ojczyznę w kościele parafialnym pw. św. Piotra Apostoła.

  Eucharystię poprzedziło patriotyczne przedstawienie w wykonaniu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Wadowicach.

  Po Mszy św. poczty sztandarowe, delegacje oraz mieszkańcy przemaszerowali przy akompaniamencie połączonej orkiestry dętej z OSP Chocznia i OSP Klecza pod Pomnik Żołnierzy 12 Pułku Piechoty, gdzie odbyła się dalsza część obchodów Święta Niepodległości.

  

  

  Dla uczczenia 99. rocznicy odzyskania niepodległości, u stóp Pomnika 12 Pułku Piechoty złożono kwiaty i zapalono znicze.

  W okolicznościowych mowach wystąpili: burmistrz Wadowic dr Mateusz Klinowski, senator RP Andrzej Pająk, starosta wadowicki Bartosz Kaliński, a w imieniu posła na Sejm RP Józefa Brynkusa głos zabrał jego asystent Michał Siwiec - Cielebon.

Po zakończeniu oficjalnej części oraz wysłuchaniu pieśni patriotycznych z okresu II Rzeczypospolitej,  uczestnicy uroczystości przemaszerowali na wadowicki rynek, gdzie odbył się zorganizowany przez wadowicki magistrat Piknik Patriotyczny. Odbył się tam pokaz musztry paradnej,  były atrakcje przygotowane przez harcerzy, wspólne śpiewanie wraz z przedstawicielami Towarzystwa Miłośników Ziemi Wadowickiej pieśni patriotycznych oraz żołnierska grochówka.Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane