Dyrektor wadowickiego sądu zatrzymany

28 listopada 2017 12:21:49

  Dyrektor Sądu Rejonowego w Wadowicach został zatrzymany przez CBA i odwołany przez Ministra Sprawiedliwości ze stanowiska. Jest jednym z siedmiu dyrektorów sądów z terenu Małopolski, występujących w sprawie związanej z podejrzeniem popełnienia korupcji w małopolskich sądach.

 

Dyrektor wadowickiego sądu zatrzymany

  Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dziesięć osób w sprawie dotyczącej podejrzenia popełnienia przestępstwa korupcji. W związku z zatrzymaniami dyrektorów krakowskich sądów w śledztwie dotyczącym podejrzenia korupcji Minister Sprawiedliwości podjął decyzję o ich natychmiastowym odwołaniu.

  Odwołani zostali dyrektorzy: Sądu Okręgowego w  Krakowie, Sądu Rejonowego w Wadowicach, Sądu Rejonowego w Oświęcimiu, Sądu Okręgowego  w Tarnowie, Sądu Okręgowego w Nowym Sączu, Sądu Rejonowego w Chrzanowie oraz Sądu Rejonowego w Olkuszu

   

  Minister podjął także decyzję o odwołaniu ze stanowiska Prezes Sądu Okręgowego w Krakowie. W ocenie Ministra pani prezes, jako ówczesny zwierzchnik służbowy dyrektora, nie sprawowała odpowiedniego nadzoru nad działalnością administracyjną Sądu Okręgowego w Krakowie.

  Minister Sprawiedliwości podjął również decyzję o odwołaniu prezesów obu krakowskich sądów rejonowych, tj. Sądu Rejonowego dla Krakowa Podgórza oraz Sądu Rejonowego dla Krakowa Nowej Huty.

(Foto: Archiwum WP)

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Ostanio dodane