Świątecznie w Gminie Tomice

15 grudnia 2017 19:51:36

  Podczas przedświątecznego spotkania w Radoczy zaprezentowały się Zespoły Śpiewacze z gminy Tomice. Rozstrzygnięto także konkurs kulinarny „Najsmaczniejsza potrawa z ryb”.

  

Świątecznie w Gminie Tomice

  W Domu Strażaka w Radoczy odbyło się przedświąteczne spotkanie, zorganizowane przez Ośrodek Kultury Gminy Tomice, podczas którego przygotowano Pokaz Potraw „Karp pod różnymi postaciami”.

  Świąteczno-noworoczne życzenia wszystkim uczestnikom spotkania złożyli wójt gminy Tomice Witold Grabowski oraz senator RP Andrzej Pająk.

   

  

  Przed publicznością zaprezentowały się natomiast: Zespół Śpiewaczy „Wesołe Gosposie” z Witanowic, Zespół Śpiewaczy „Biesiada” z Tomic, Zespół Śpiewaczy „Woźniczanki” oraz Zespół Śpiewaczy „Radoczanki”. Część artystyczną zakończył koncert Katarzyny Szybisty „Idą Święta”.

  Rozstrzygnięto również ogłoszony przez Ośrodek Kultury już w listopadzie Konkurs Kulinarny „Najsmaczniejsza potrawa z ryb”. Spośród zgłoszonych potraw jury wyłoniło 3 najsmaczniejsze potrawy z ryb i przyznało dla ich autorów nagrody. I miejsce w konkursie otrzymało Koło Gospodyń Wiejskich z Zygodowic za potrawę Kulebiak z karpiem. II miejsce zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Lgoty za Karpia w galarecie, a miejsce III zajęło Koło Gospodyń Wiejskich z Radoczy za potrawę Karp z nutą pieprzu i cebuli.

  W świątecznym nastroju spotkanie zakończono degustacją potraw z karpia oraz z innych ryb, przygotowanych przez panie w Koła Gospodyń Wiejskich.

{{gallery_44680}}

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane