Aktywnie w Domu Seniora

19 lutego 2018 17:21:38

Se  niorzy gościli uczniów Szkoły Podstawowej im. św. Jana Pawła II w Marcyporębie. Najpierw zaprezentowały się przedszkolaki, które pod okiem pani Ewy Słani przygotowały występ z okazji Dnia Babci i Dziadka. Z kolei tydzień później seniorów odwiedzili uczniowie, którzy zaprosili ich do wspólnego kolędowania. Podziękowania kierujemy do pani Ewy Słani oraz pani dyrektor Krystynie Korus za prezent – książki o św. Janie Pawle II, które wzbogacą naszą biblioteczkę.

  

Aktywnie w Domu Seniora

  Seniorzy szlifowali również swój warsztat artystyczny. Weronika Faber oraz Artur Józefowski razem z pensjonariuszami wykonali piękne ozdoby metodą origami. Korzystając z trwającego jeszcze okresu świątecznego seniorzy postanowili ozdobić dom seniora. Tak powstały papierowe choinki. Z kolei pod czujnym okiem Pani Miry Sabatowicz z Galerii Bałysówka odbyły się warsztaty plastyczne, na których wykonano aniołki z gipsu. Seniorzy wykonywali także woreczki gimnastyczne, które wykorzystywane są podczas ćwiczeń.

  Przez klika styczniowych dni wirtualnie podróżowaliśmy po Śląsku. Z mapą w ręku oraz z matematycznymi podpowiedziami próbowaliśmy dopasować poszczególne miasta Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Był również czas na poznanie gwary Śląskiej. Nie zabrakło też zabaw pobudzających wyobraźnie, a także ćwiczących pamięć seniorów.

  Dnia 7 lutego gościliśmy Klub Seniora działający przy Centrum Kultury i Promocji w Brzeźnicy, który spotyka się w pierwszą środę miesiąca w Galerii Polsko - Słowackiej w Brzeźnicy. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze przy kawie i cieście, które zostało upieczone przez Seniorki z Marcyporęby.

  W Tłusty czwartek gościliśmy pana Bogusława Antosa - wójta gminy Brzeźnica, panią Barbarę Klęczar – sekretarz gminy oraz pana Grzegorza Wojtasa – kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, którzy przywieźli ze sobą pyszne pączki.

  Z kolei 9 lutego przybyli do nas Seniorzy ze Skawiny, reprezentujący Towarzystwo Przyjaciół Skawiny, a także chór Radośni. Tematem przewodnim spotkania były zaślubiny z morzem, które miały miejsce 10 lutego 1920 r. w Pucku, zorganizowane dla uczczenia powrotu Polski nad Bałtyk. Reprezentujący Rzeczpospolitą gen. Józef Haller w czasie uroczystości mówił: "Teraz wolne przed nami światy i wolne kraje. Żeglarz polski będzie mógł dzisiaj wszędzie dotrzeć pod znakiem Białego Orła, cały świat stoi mu otworem". Dzięki uprzejmości Pana Adama Woźniczki mogliśmy zobaczyć pamiątki z jego prywatnych zbiorów dotyczące Józefa Hallera. W trakcie spotkania nie zabrakło śpiewu, tańców, wspomnień dotyczących Józefa Hallera, a także śmiechu i łez wzruszeń. Spotkanie osłodziło nam pieczone jabłko nadziewane morelą lub śliwką udekorowane bitą śmietaną.

  Prelekcję na temat bezpieczeństwa wygłosił st. sierż. Łukasz Lasek z Posterunku Policji w Brzeźnicy. Wyjaśnił jak należy zachowywać się wobec osób nieznajomych oraz przestrzegał przed zagrożeniami, z którymi mogą spotkać się starsze osoby.

  Z seniorami spotkali się także przedstawiciele krakowskiej delegatury Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Opowiedzieli o bezpieczeństwie telekomunikacyjnym, o prawach i obowiązkach podczas podpisywania umów telekomunikacyjnych. Jak skutecznie złożyć reklamację oraz jak ustrzec się przed nieuczciwymi firmami.a

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane