Otwórzcie Drzwi na Świat

9 marca 2018 21:32:14

  Komitet Społeczny Otwórzcie Drzwi na Świat, którego założycielką jest andrychowianka Patrycja Kołodziejczyk, ma na celu pomoc rodzinom, które są w podobnej sytuacji i które mają problemy z finansami, zakwaterowaniem, oraz nie wiedzą jak wrócić do normalnego życia. Patrycja samotnie wychowuje dwóch synów. U obu chłopców zdiagnozowano autyzm i zespół Aspergera.

  

Otwórzcie Drzwi na Świat

  Komitet Społeczny Otwórzcie Drzwi na Świat to organizacja o zasięgu lokalnym mający na celu propagowanie wiedzy na temat autyzmu, a także innych chorób dotykających społeczeństwo w tym cywilizacyjnych. Podstawowym celem komitetu będzie pomoc rodzinom w różnych aspektach funkcjonowania z osobami dotkniętymi spektrum autyzmu, jak również w przypadku innych schorzeń możliwie pełna forma edukacji poprzez dostępne w obiegu publikacje naukowe oraz inne działania obejmujące bezpośredni kontakt osobami zainteresowanymi, wsparciem oraz pomocą w wyżej wymienionym zakresie.

  

  Dodatkową formą działania komitetu będzie prowadzenie różnego typu zbiórek publicznych, w tym celu Komitet Otwórzcie Drzwi Na Świat uzyskał odpowiednią zgodę z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na prowadzenie tego typu akcji.

- Powołując Komitet Otwórzcie Drzwi na Świat chcieliśmy zaproponować wszystkim zainteresowanym nową, ciekawą formułę komunikacji integralnej między rodzicami, opiekunami a także ośrodkami, które w swej specyfice zajmują się autyzmem. Mamy nadzieję, że strona komitetu umożliwi państwu możliwość wymiany doświadczeń, uzyskanie porad od specjalistów oraz możliwość bezpośredniego kontaktu osób mających kontakt z tego tylu niepełnosprawnością - mówi Patrycja Kołodziejczyk.

  

  Dodatkowo, Komitet Otwórzcie Drzwi na Świat będzie poruszał wiele aspektów funkcjonowania i integracji społecznej wśród dzieci autystycznych. W założeniu będą prowadzone różnego typu działania i porady dla rodzin zdrowych dzieci, które mają kontakt z rówieśnikami ze spektrum autyzmu i zespołem Aspergera.

- Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z przedstawicielami komitetu pod adresem email: OtworzcieDrzwinaSwiat@interia.pl oraz do polubienia naszej strony na portalu społecznościowym facebook - zachęcają założyciele komitetu.

  

  Założyciele Komitetu to osoby blisko związane z gminą Andrychów działające w różnych aspektach życia publicznego i społecznego na terenie powiatu Wadowickiego. To również doświadczeni organizatorzy różnych akcji charytatywnych a także osoby, których bezpośrednio dotyczy spektrum autyzmu lub inne rodzaje niepełnosprawności.

  

  To także rodzice dzieci autystycznych, którzy postanowili spróbować wziąć sprawy w swoje ręce i odejść od staro typów, z jakimi zderzają się w życiu codziennym w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi a także w relacjach miedzy rodzicami i placówkami, które mają na celu rehabilitację oraz uspołecznienie dzieci autystycznych. Komitet a później Stowarzyszenie Otwórzcie Drzwi na Świat to nowa i odważna propozycja dla wszystkich, którzy chcą w pewnym sensie bardziej zintensyfikować działania i wymienić własne doświadczenia w temacie autyzmu. Dodatkowo na mapie powiatu powstaje nowa inicjatywa społeczna. To chyba dobra wiadomość dla mieszkańców z terenu gminy Andrychów a także z całego powiatu wadowickiego, z uwagi na ilość potrzeb oraz jakość prowadzenia zajęć przez funkcjonujące już placówki.

 

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane