Wybory 2018 M Koźbiał

Radni o tegorocznych wyborach, działkach i budżecie

22 marca 2018 15:04:05

  W czwartek (22.03) w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Andrychowie odbyła się XLV sesja Rady Miejskiej. Radni rozmawiali m.in. o tegorocznych wyborach, sprzedaży działek, budżecie i działalności kulturalnej.

  

Radni o tegorocznych wyborach, działkach i budżecie

 Radni m.in. podjęli decyzję o sprzedaży działek w strefie ekonomicznej w Andrychowie. Do sprzedaży przeznaczono 7,8 ha ( w sumie 9 działek). Burmistrz Andrychowa ogłosi przetarg na sprzedaż działek. Możliwe, że dzięki temu w Andrychowie powstaną nowe zakłady, a co za tym idzie nowe miejsca praca dla mieszkańców. Gmina kupiła działki kilka lat temu od zakładu Andoria-Mot za 5 mln, ratując wtedy zakład przed bankructwem.

  Podczas sesji Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Andrychowie przedstawiła sprawozdanie z działalności biblioteki. Opowiedziała o narodowym czytaniu „Wesela” Wyspiańskiego, organizacji warsztatów dla dzieci podczas wakacji i ferii zimowych oraz grudniowym seminarium  „Biblioteka Nowa w Drodze”. Podczas tego seminarium bibliotekarze odwiedzili m.in. biblioteki we Wrocławiu,  Libercu, Děčínie, Pradze  i  Soběslaviu.

   

  Radna Lucyna Bizoń, podziękowała dyrektor biblioteki za wkład w szerzenie kultury w Gminie Andrychów: „Biblioteka dociera do różnych grup ludzi, jest to możliwe dzięki bardzo bogatej ofercie, którą oferujecie czytelnikom, zarówno w Andrychowie jak i w filiach w: Inwałdzie, Sułkowicach, Roczynach, Targanicach czy Zagórniku.

  Na sesji zmieniono także dotychczasowy status Miejskiej Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury i Wypoczynku. Zgodnie ze zmianami czasopismo samorządowe „Nowiny Andrychowskie” zostało wyłączone ze struktur CKiW i włączone w struktury Miejskiej Biblioteki Publicznej.

  W związku z nową ustawą z dnia 11 stycznia 2018 o zmianach w sposobie przeprowadzania wyborów Gmina Andrychów przystąpiła do zmian podziału na okręgi wyborcze. Zgodnie z tym Gmina Andrychów posiada teraz 4 okręgi wyborcze i 23 obwody głosowania. W tegorocznych wyborach mieszkańcy wybiorą 21 radnych.

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane