Wielkanoc w Świnnej Porębie

27 marca 2018 19:05:46

  Świnna Poręba była gospodarzem przedświątecznego spotkania, zorganizowanego w ramach Konkursu Tradycji Wielkanocnych. W kategorii „Stół Wielkanocny” najlepiej ocenione zostąło KGW Mucharz, natomiast w konkursie na najładniejsza Palmę Wielkanocną zwyciężyły KGW z Mucharz oraz z Jaszczurowej.

  

Wielkanoc w Świnnej Porębie

  W sobotę, 24 marca br. już po raz trzeci został zorganizowany konkurs Tradycji Wielkanocnych. W tym roku organizacja przedświątecznego spotkania przypadła ubiegłorocznemu laureatowi Konkursu Tradycji Wielkanocnych  - KGW w Świnnej Porębie.

  Prowadzenia imprezy podjęła się sołtys Świnnej Poręby Krystyna Siwek, która również czuwała nad przebiegiem całości konkursu.

  Po powitaniu przybyłych gości i wyborze komisji konkursowych, w wielkanocny nastrój uczestników spotkania wprowadzili uczniowie Szkoły Podstawowej w Świnnej Porębie, którzy pod okiem dyrektor Beaty Polak przygotowali uwspółcześnioną wersję Pasji.

  

  

  Podczas wielkanocnego spotkania został przeprowadzony Konkurs Tradycji Wielkanocnych w dwóch kategoriach: „Stół Wielkanocny” oraz „Palma Wielkanocna”. W tym roku komisje miały niesamowicie trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców,  jednakże stanęły na wysokości i wybrały:

  W kategorii: „ Stół wielkanocnyI miejsce zdobyło KGW Mucharz. Pozostałe  koła tj.: KGW Świnna Poręba, KGW Jaszczurowa, KGW Inspiracje Kozińca, KGW Skawce zajęły II miejsce.

  W kategorii:  „Palma wielkanocna” Komisja przyznała dwa I miejsca dla: KGW z Mucharza i  KGW Jaszczurowa. Pozostałe koła: KGW Świnnej Porębie, KGW Inspiracje Kozińca i KGW Skawce otrzymały wyróżnienia.

  Po ogłoszeniu wyników, każdy mógł się delektować smakowitościami przygotowanymi przez Panie z Kół Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Mucharz, dając rozkosz nawet najbardziej wyszukanemu podniebieniu.

  Na zakończenie osobom, które w sposób znaczący przyczyniły się i wsparły całe przedsięwzięcie, zostały wręczone przez panią sołtys Krystyną Siwek  „Świąteczne pisanki”.
  Wójt Gminy Mucharz Wacław Wądolny podziękował za wspaniale przygodową  imprezę i  złożył wszystkim uczestnikom spotkania świąteczne życzenia z okazji nadchodzących Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

{{gallery_44700}}

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane