„Pamiętamy Ojcze Święty”

3 kwietnia 2018 09:31:02

 W Poniedziałek Wielkanocny  na Rynku w Wadowicach odbył się koncert z okazji 13. rocznicy śmierci papieża Jana Pawła II. Koncert był transmitowany na żywo na antenie TVP1.

  

„Pamiętamy Ojcze Święty”

 Koncert zgromadził na Rynku tłumy mieszkańców Wadowic i okolic, a przed telewizorami miliony widzów. To już czwarte tego typu wydarzenie w Wadowicach, pierwszy koncert odbył się w 2000 roku, który również był wielkim sukcesem. 

 

 Na scenie wystąpiły wybitne gwiazdy polskiej sceny muzycznej m.in. Halina Młynkowa, Katarzyna Cerekwicka, Paweł i Łukasz Golcowie, Alicja Węgorzewska, Natalia Szroeder, Barbara Kurdej-Szatan, Rafał Szatan, Mateusz Ziółko, Krzysztof Antkowiak, Tomasz Budzyński, Olga Szomańska, Arka Noego, Turliki, zespół muzyczny Piotra Dziubka oraz Opole Gospel Choir. W świąteczny wieczór Rynek Wadowic zamienił się w wielkie centrum wspomnień o Papieżu Polaku, a niezwykła gra świateł i iluminacji sprawiała wrażenie wielkiej sceny muzycznej.

 

 Artyści przypomnieli ważne wydarzenia z życia naszego rodaka, opowiedzieli o jego pielgrzymkach do Polski, początkach Światowych Dni Młodzieży, licznych spotkaniach z pielgrzymami i darze dialogu z młodzieżą. Podczas koncertu mogliśmy usłyszeć wiele utworów, które kochał Jan Paweł II m.in. "Jedyny Pan prawdziwy Bóg", "Leć muzyczko", "Trudno nie wierzyć w nic", "Życie cudem jest". Nie zabrakło też oczywiście ukochanej pieśni papieża - "Barki"

  To było wielkie przeżycie dla wszystkich mieszkańców Wadowic. Takie wspomnienia i koncerty przypominają nam jeszcze bardziej, że święty Jan Paweł II był tak naprawdę jednym z nas.

{{gallery_44702}}

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane