Akcja Motoserce w Wadowicach

29 kwietnia 2018 13:53:31

Kolejna edycja akcji Motoserce w Wadowicach już za nami. W mininoną sobotę na wadowickim rynku zorganizowano akcję honorowego oddawania krwi, której towarzyszyło sporo wydarzeń artystycznych i rekreacyjnych. Akcję Motoserce połączono z otwarciem sezonu motocyklowego.

  

Akcja Motoserce w Wadowicach

  W sobotę 28 kwietnia br. na Placu Jana Pawła II w Wadowicach została zorganizowana kolejna edycja akcji Motoserce.

  MOTOSERCE to ogólnopolska akcja krwiodawstwa organizowana przez kluby zrzeszone w Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych. Pomysł na akcję wynika z potrzeby serca i z chęci działania. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na brak w polskich szpitalach tego cennego daru jakim jest KREW  oraz pragną propagować idee krwiodawstwa.

  Podczas imprezy przeprowadzono akcję honorowego oddawania krwi. Spośród osób, które oddały krew, rozlosowano nagrody. Nagrodę główną - rower, ufundował burmistrz Wadowic.

  Podczas trwania imprezy odbyły się pokazy ratownictwa, konkursy i zabawy dla dzieci, pokaz zumby, koncerty oraz pokazy strażackie.

   

  

  Organizatorami wadowickiej akcji Motoserce byli: Klub Motocyklowy Grey Wolves i Klub Motocyklowy Strażaków Riders Of FlamesWadowice Mother Chapter, przy współpracy z Gminą Wadowice.

  Akcję Motoserce połączono z rozpoczęciem sezonu motocyklowego Wadowice 2018. W intencji motocyklistów odprawiona została Msza św. w Bazylice Ofiarowania NMP. Po Mszy św. na wadowickim rynku zostały poświęcone motocykle.

  Dużym zainteresowaniem cieszyła się Parada Motocyklistów. Motocykliści wyruszyli na swych stalowych rumakach z wadowickiego rynku i pomknęli wadowickimi ulicami.

  W trakcie imprezy została również przeprowadzona akcja rejestracji dawców szpiku "Marek i Inni potrzebują Twojej pomocy".

  Po zakończeniu X edycji akcji Motoserce w Wadowicach, dla uczestników zorganizowano Piknik Integracyjny w Choczni.

{{gallery_44713}}

Udostępnij na FacebookUdostępnij na Google+Udostępnij na Twitter

Dodaj komentarz

Pamiętaj! W internecie nie jesteś anonimowy.


Odśwież obrazek.

Przepisz tekst z obrazka

Komentarze

Redakcja serwisu Powiatlive.pl nie odpowiada za komentarze zamieszczone pod artykułami i nie utożsamia się z ich treścią. 

    Ostanio dodane